Dommere

Dommerreglement,  finner du her.

Dommerarkivet

Aktive forbundsdommere (18)

Ajour per 20.09.2016. Ved korrigeringer og suppleringer, kontakt dommerarkivansvarlig Hans Olav Lahlum på hansolahlum@gmail.com OG Norges Sjakkforbund på nsf@sjakk.no.

Espen Andersen (Moss SK)
Tlf 69 25 89 75p, 69 31 18 00a.
E-post: espen.andersen@seiersborg.vgs.no

Øyvind Bentsen (Sarpsborg SK)
Tlf. 918 08 125m
E-post: oyvind.bentsen@rakkestad.kommune.no

IA Øystein Brekke (Modum SK)
Tlf 32 78 40 05p, 32 82 10 64a,911 89 190m
E-post: oeystei@online.no

IA Tom Georg Eriksen (Sotra SK)
E-post: tom.georg.eriksen@gmail.com

Victor Hansen (NSF)
E-post: victor@vanhansen.info

Kjell Arne Johansen (Alta SK)
Tlf 416 81 699
E-post: KjArJo@online.no

FA Sverre Johnsen (Oslo SS)
Tlf  922 90 212m
E-post: sverre.johnsen@dnv.com, tafl64@gmail.com

IA Johs R Kjeken (SK av 1911)
Tlf 22 46 12 06p
E-post: jrkjeken@online.no

IA IO Hans Olav Lahlum (Akademisk SK)
Tlf 61 17 13 98p, 957 58 286m
E-post: hansolahlum@gmail.com

IA Otto Milvang (Nordstrand SK)
Tlf. 920 49 101
E-post sjakk@milvang.no

FA Roar Nærheim (Stavanger SK)
Tlf. 480 78 728
E-post roar.naerheim@lyse.net

IA Karl Johan Rist (Alta SK)
Tlf 78 38 94 45a, 913 17 674m
E-post: karl.rist@gmail.com

IA Trond Romsdal (Tromsø SK)
Tlf: 917 81 990m.
E-post: trond.romsdal@gmail.com

IA Sigmund Salamonsen (Sevland SK)
Tlf 53 74 00 31p

IA IO Morten Sand (Nordstrand SK)
Tlf  905 61 288
E-post: morten@legalis.no

FA Erling Elias Skjelstad (SMPOAÅ)
Tlf 928 54 351
E-post: erlingskjelstad@me.com

IA Henrik Sjøl (Akademisk SK)
Tlf 970 35 947
E-post: Henrik.Sjol@ffi.no

FA Egil Arne Standal (Volda Ørsta SL)
Tlf 95 15 38 86
E-post: egil.arne.standal@hivolda.no

IA Øistein Yggeseth (Asker SK)
Tlf 66 79 68 39p
E-post: oistein.yggeseth@online.no

FA Magnus Aanstad (Narvik SK)
Tlf 76 94 83 62p, 994 12 785m.
E-post: magnus.aanstad@hin.no

IA = International Arbiter, sjakkdommertittel tildelt av
verdensjakkforbundet FIDE.
FA = FIDE Arbiter, sjakkdommertittel tildelt av verdensjakkforbundet FIDE.
IO = International Organiser, sjakkarrangørtittel tildelt av verdensjakkforbundet FIDE.

Aktive kretsdommere (82)

Ajour per 30.12.2014. Ved korrigeringer og suppleringer, kontakt dommerarkivansvarlig Hans Olav Lahlum på hansolahlum@gmail.com OG Norges Sjakkforbund på nsf@sjakk.no.

Oslo og omegn sjakkrets (12)

Simen Agdestein (OSS)
952 55 900
simena@ntg.no

Torstein Bae (SK 1911)
torstein.bae@gmail.com

Silje Bjerke (SK 1911)
silje.bjerke@gmail.com

Geir Nesheim (SK 1911)
482 22 572
geir.nesheim@gmail.com

Ellen Øen Carlsen (OSS)
936 36 947
ellabella7589@hotmail.com

Rune Djurhuus (Nordstrand SK)
22 26 24 41p
rune.djurhuus@fast.no

Leif Gulliksen (SK Stjernen)
22 65 01 21p, 930 00 074m

Kjell M. Haug (SK Stjernen)
22 19 36 33 p, 915 83 071m
kjell.martin.haug@getmail.no

Kjell Iversen (SK Stjernen)
22 19 97 40p, 986 06 691 m

Kristoffer Gressli (SK Kampen)
46 55 44 22
gressli@hotmail.com

Helge A Nordahl (Black Knights & White Widows)
916 06 449m
helgenordahl@gmail.com

Inge S. Skrondal (Akademisk)
inge.skrondal@gmail.com

Tarjei Joten Svensen (OSS)
tarjei@moldesjakk.net

Jan Synnestvedt (Nordstrand SK)
404 88 470m

Østfold sjakkrets (6)

Svein Bjørnland (Fredriksstad SS)
69 31 62 66p
svein.arne.bjornland@orkla.no

Jan Forsberg (Sarpsborg SK)
69 15 15 20p, 950 86 797m
jan.forsberg@tele2.no

Ole Kr. Førrisdahl (Sarpsborg SK)
69 13 80 49p, 69 10 40 81a
ole.k.forrisdahl@gmail.com

Hans Inge Kongevold (Moss SK)
69 25 42 05p,
958 68 495m
hans.inge.kongevold@gmail.com

Lars Sæther (Fredriksstad SS)
69 37 75 77p, 996 45 092m
larssae@frisurf.no

Steinar Sæther (Fredriksstad SS)
69 14 32 71p, 988 66 128m
rehtas.raniets@gmail.com

Hedmark og Oppland sjakkrets (9)

Per Bjørn Bakke (Eidsvoll SK)
pbjobakk@online.no

Geir Brobakken (Hamar SS)
62 52 77 25p, 62 51 22 12a
gebrobak@bbnett.no

Håkon Haugsrud (Lillehammer SK)
414 07 548m
haakonhaugsrud@hotmail.com

Olav Hjortås (SK 1911)
olav.hjortas@hotmail.com

Trond Nerland (Hamar SS)
62 54 90 66p, 91617427m
trondnerland@hotmail.com

Laila Sidselrud (Kongsvinger SK)
62 81 96 16p, 990 40 059m
laila.sidselrud@met.no, laila.si@online.no

Vegard Steen (Gjøvik SK)
61 19 22 49p, 982 39 831m
vegard.steen@raufoss.com

Knut Tangen (Lillehammer SS)
61 25 25 10p, 61 03 59 35a

Knut Valle (Otta SK)
knut-val@online.no

Buskerud sjakkrets (4)

Morten Auke(Konnerud SK)
morthen_auke@hotmail.com

Håvard Aure (Konnerud SK)
950 45 669
havard.aure@ebnett.no

John Christian Hanssen (Drammens SK)
970 01 681
John.Hanssen@evry.com

FA Roger Løvaas (Konnerud SK)
911 68 943
roloevaa@online.no

Hans Richard Thjømøe (Drammens SK)
32 84 04 20p, 901 02 191m
hans-richard.thjomoe@hibu.no

Vestfold sjakkrets (4)

Gunnar Bue (Tønsberg SK)
92 42 62 51
gunn-bue@online.no

Pål Farmen (SK Caissa)
928 18 660
palfarmen@sfjbb.net

Einar Kjæmperud (SK Caissa)
37 47 47 17p, 977 79 559m
kjemperud.einar@online.no

Vidar Johansen (SK Caissa)
33 11 08 80p
vijo@live.no

Telemark sjakkrets (3)

Truls Jørgensen (Kragerø SK)
917 14 450m
truls.jorgensen@fiber.no

Tore Teigen (Porsgrunn SK)
944 87 288.
teigentore@yahoo.com

Morten Wendelborg (Porsgrunn SK)
402 90 846m
mwendelb@online.no

Agder sjakkrets (3)

Leif Bjornes (Kristiansand SK)
38 03 07 92p, 995 50 324m
osk-bjor@online.no

Inge Vidar Frivoll (Arendal SS)
37 01 62 83p
inge@teamrevisjon.no

Bjørn Ivar Haveland (Bærum SS)
913 39 939m
bjoernih@online.no

Rogaland sjakkrets (8)

Petter Fossan (Stavanger SK)
petter.fossan@lyse.net

Carsten Beer Jacobsen(Stavanger SK)
sjakk@cicons.no

Olav Skjæveland (Strand SK)
51 74 85 08p
olav.skjaeveland3@lyse.net

Erlend Stangeland (Sandnes SK)
erlendsta@hesbynett.no

Sigvat Stensholt (Sevland SK)
Sigvat.Stensholt@polytec.no

Thomas Thomassen (Stavanger SK)
thomas.thomassen@gmail.com

Frode Wiggen (Stavanger SK)
51 50 61 75 a , 911 57 161 m
frode.wiggen@dnv.com

Hordaland sjakkrets (6)

Bjørn H. Benjaminsen (Masfjorden SK)
bjornben@hotmail.com

Trond Eikeland (Fana SK)
55 10 46 73p, 55 13 33 00a
trondae@broadpark.no

Eirik T. Gullaksen (Bergens SK)
55 29 40 71p, 55 99 10 17a
eirik.gullaksen@bergen.online.no

John Kvamme (SK 96)
55 33 06 80p
ja-kv@online.no

Gisle Bjugn (Sotra)
411 04 300
gisle.bjugn@tazz.no

Øyvin Strand (Bergens SK)
55 16 23 67
oey-stra@online.no

Arne Tjølsen (Bergens SK)
atjolsen@gmail.com

Sogn og Fjordane (3)

Yngvar Hartvigsen (Luster SK)
57 68 52 51p
yngvarh@online.no

Øystein Hjertenes (Førde SK)
57 74 30 90p, 57 75 79 21a
oystein.hjertenes@sfj.no

Bjarte Sindre (Florø SK)
57 74 15 61p
bjsindre@online.no

Møre og Romsdal Sjakkrets (4)

Roger Hojem (Kristiansund SK)
71 67 21 71p
E-post: rogerhoj@start.no

Eilif Odde (Kristiansund SK)
71 52 57 62p, 71 57 00 19a, 992 87 173m
Eilif.Odde@tidenskrav.no

Karl W. Strand (Kristiansund SK)
71 67 41 06p, 71 67 43 33a
karlw.strand@nktv.no

Erling Sørheim (Volda Ørsta SL)
70 06 86 69p, 958 16 159m
erling.sorheim@tussa.com

Sør-Trøndelag(4)

Roald Arentz (Trondheim SF)
907 79 376m.
bin-dalen@hotmail.com

Bent Hestad (Trondheim SF)
45 60 65 11
bent-hes@online.no

Yngve Robertsen (Trondheim SF)
72 55 43 51, 73 59 47 52a
yngve.robertsen@bygg.ntnu.no

Tore Sandmark (Trondheim SF)

Nord-Trøndelag (4)

Torbjørn Dahl (Hell SK)
t76dahl@gmail.com

Per Arne Myraunet (Frosta SK)
74 80 99 48p, 913 62 414m
post@frosta-fjordbuer.no

Arne O Trana (Steinkjer SK)
74 16 48 05p, 976 44 091m.
aotrana@gmail.com

Stig Atle Viken (Namsos SK)
74 27 50 91p, 916 85 811m.
viken@frisurf.no

Helgeland og Salten (4)

Steinar Arnø (Mosjøen SK)
75 17 28 07p, 75 17 12 88a, 977 571 66m

Jim Christensen (Mo SK)
922 01 078m.

Odd-Arne Vedal (Brønnøysund SK)
75 02 20 91p, 900 26 590m.
od-vedal@online.no

Kjetil Vollan (Bodø SL)
76 94 80 45p
kjetil.vollan@vegvesen.no

Troms og Nordre Nordland (4)

Håvard I Bredeli (Narvik SK)
hi1_1@hotmail.com

Gjøran Jakobsen(Narvik SK)
993 08 009
elg@jakobsen.org

Øyvind Pedersen(Tromsø SK)
954 91 357
oyvind@pedersen.name

Anniken Vestby (Tromsø SK)
976 85 164
annikenvestby@yahoo.no

Mikael Rølvåg (Narvik SK)
76 94 80 45 p
rommel67@tiscali.no

Nils-Jakob Schjelderup (Harstad SK)
njs@harstad.online.no

Finnmark sjakkrets (3)

Knut H. Fagerhaug (Hammerfest SK)
78 41 03 22p, 959 93 165m
knufage@online.no

Svein Harald Johnsen (Vadsø SK)
78 95 14 21p
dryfish@hotmail.com

Øyvind Malin (Vadsø SK)
oyvind@epostboks.org

FIDE-titler uten norsk dommerstatus

IO Jøran Aulin-Jansson (Asker SK)
913 32 242
jj@sci-group.net

FA Pål Nordquelle
922 23 443
paal@nordquelle.no

Klubbdommere i norsk sjakk

Det foreligger p.t. ingen tilfredsstillende oversikt over klubbdommere.