Codanserien 2016-2017

Spilleplan
1. runde   fredag 28. oktober   1800-2400
2. runde   lørdag 29. oktober   1200-1800
3. runde   søndag 30. oktober 1000-1600
4. runde   fredag 13. januar     1800-2400
5. runde   lørdag 14. januar     1200-1800
6. runde   søndag 15. januar   1000-1600
7. runde   fredag 3. mars        1800-2400
8. runde   lørdag 4. mars        1200-1800
9. runde   søndag 5. mars      1000-1600

Serietabell
Serietabellen finnes til en hver tid oppdatert på Turneringsservice.

Lagoppstillinger 1. helg i Turneringsservice

Spillested:
1. til 3. runde: Oslo Schakselskaps lokaler i Oslo og Bergens Schakklubs lokaler i Bergen
4. til 6. runde: Codan Forsikrings lokaler, Verkstedveien 3, 0277 Oslo
7. til 9. runde: Codan Forsikrings lokaler, Verkstedveien 3, 0277 Oslo

Merk at dette oppsettet ble endret som følge av ønske fra deltakende lag, og runde 4 og 7 er blitt byttet om på fra opprinnelig oppsett. Oppdatert 19/10-2016.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 Tromsø 4 2 3 6 8 7 5 9 10
2 Stavanger 3 1 4 7 5 9 6 10 8
3 Bergens 2 4 1 8 6 10 7 5 9
4 SK 96 1 3 2 10 9 6 8 7 5
5 Black Knights 7 6 10 9 2 8 1 3 4
6 OSS 10 5 9 1 3 4 2 8 7
7 1911 5 9 8 2 10 1 3 4 6
8 Vålerenga 9 10 7 3 1 5 4 6 2
9 Nordstrand 8 7 6 5 4 2 10 1 3
10 Asker 6 8 5 4 7 3 9 2 1

Når lagene har grå rute, har de sort på førstebord. Dvs. at Stavanger har hvit på førstebord i runde 1, 3, 4, 5 og 8, mens Stavanger har sort på førstebord i rundene 2, 6, 7 og 9.
Motstander er nummeret som står i ruten.

Lagledere

Asker

Carl Fredrik Ekeberg
412 31 312
cfekeberg@hotmail.com
Lagliste Asker

  1. IM Martin Haubro DEN
  2. IM Geir Sune T Østmoe
  3. GM Berge Østenstad
  4. IM Espen Lie
  5. GM Jonathan Tisdall
  6. IM Bjarke Sahl
  7. FM Carl Fredrik Ekeberg
  8. CM Åsmund Hammerstad
  9. FM Jøran Aulin-Jansson
  10. CM Svetoslav Mihaijlov
  11. FM Bruce Diesen
  12. Sigfred Haubro DEN
  13. Lars Gunnesdal
  14. Kjetil Strand
  15. Roar Lindblom

Bergens

Eirik T Gullaksen
980 69 851
eirik.gullaksen@bergen.online.no
Lagliste Bergens

  1. IM Jovanka Houska ENG
  2. IM Kjetil Stokke
  3. IM Eirik Gullaksen
  4. FM Benjamin Haldorsen
  5. FM Stig Gabrielsen
  6. FM Trond Gabrielsen
  7. Sondre Merkesvik
  8. Stig K. Martinsen
  9. CM Abdulla M Muhsen IRQ
  10. FM Harald B Borchgrevink
  11. Ole Emil Frisvold
  12. Håvard Skøien
  13. WFM Anita Grønnestad
  14. Jonas H Rasmussen
  15. Amalie Isabel Merkesvik

Black Knights

Alexander Flaata
415 61 988
alexander.flaata@gmail.com
Lagliste Black Knights

  1. IM Sam E. Collins IRL
  2. IM Maxim Devereaux
  3. IM Helge Nordahl
  4. FM Lars Even Andersen
  5. Georg Smidt Børresen
  6. FM Hallvard V Ådnøy
  7. WIM Sheila Barth Sahl
  8. Johan Berg
  9. Alexander R. Flaata
  10. Odd M.T. Myrstad
  11. Jørn Snellingen
  12. Øystein R. Andersen
  13. Halvor Haga
  14. Elin Teresa Stensrud Lund
  15. Lewi Bekkelien

Nordstrand

Tor Gulbrandsen
979 85 283
tor.gulbrandsen@evry.com
Lagliste Nordstrand

  1. GM Vladimir Georgiev MKD
  2. GM Erik Blomqvist SVE
  3. IM Johan Salomon
  4. GM Rune Djurhuus
  5. FM Johannes Haug
  6. FM Stig Tjomsland
  7. Andreas Tryggestad
  8. Flemming Christenson
  9. Eivind Djurhuus
  10. Daniel Nordquelle
  11. Ivar Chavannes
  12. Bror Thanke
  13. Tor Gulbrandsen
  14. Jan Sørgjerd
  15. Lars Eckhardt

OSS

Ole Christian Moen
915 58 730
ocmoen@hotmail.com
Lagliste OSS

  1. GM Jon Ludvig Hammer
  2. GM Simen Agdestein
  3. GM Emanuel Berg SWE
  4. GM Leif E. Johannessen
  5. GM Einar Gausel
  6. IM Nicolai Getz
  7. IM Lars Oskar Hauge
  8. FM Sebastian Mihajlov
  9. FM Daniel Kovachev
  10. FM Espen Agdestein
  11. IM Andreas Moen
  12. FM Ørnulf Stubberud
  13. Mats Persson SWE
  14. WGM Olga Dolzhykova
  15. FM Ole Chr Moen

SK 1911

Torbjørn R Hansen
993 79 555
torbjørn.r.hansen@gmail.com
Lagliste SK 1911

  1. IM Frode Elsness
  2. GM Frode Urkedal
  3. GM Torbjørn Ringdal Hansen
  4. IM Joachim B Nilsen
  5. IM Torstein Bae
  6. Lucas Ranaldi
  7. CM Odd Martin Guttulsrud
  8. FM Kristian Trygstad
  9. FM Eivid Risting
  10. Anders G Hagen
  11. WIM Silje Bjerke
  12. Jens Hjort Kjølberg
  13. Kenneth Gvein
  14. Marianne Wold Haug
  15. August Bertsen Øybø

SK 96

Eirik Sandal
93014448
sandaleirik@gmail.com
Lagliste SK 96

  1. IM Ivar Bern
  2. FM Kjell Arne Mork
  3. FM Petter Stigar
  4. Ole Valaker
  5. Ove Sævareid
  6. FM Per Manne
  7. FM Daniel Hersvik
  8. Nils-Erik Moe Nilsen
  9. Eirik Sandal
  10. John Kvamme
  11. Ole Kvamme
  12. Tore Brekke
  13. David Hilton

Stavanger

Joar G Pettersen
454 55 650
joargp@gmail.com
Lagliste Stavanger

  1. GM Magnus Carlsen
  2. GM Arturs Neiksans LAT
  3. FM Lasse Østebø Løvik
  4. FM Espen Forså
  5. FM Dranzen Dragicevic SVE
  6. FM Petter Fossan
  7. FM Terje Johansen
  8. FM Johannes Kvisla
  9. Håkon Strand
  10. Erlend Kyrkjebø
  11. Joar Pettersen
  12. Viktor Havik
  13. Fredrik Beer Jacobsen
  14. Andreas Fossan
  15. Alseit Kizarbay

Tromsø

Christian Grundekjøn
97512990
christian.sjakkiskolen@gmail.com
Lagliste Tromsø

  1. FM Benjamin Arvola
  2. Tor Fredrik Kaasen
  3. Endre Machlik
  4. Edit Machlik
  5. Monika Machlik
  6. Mads Vestbye Ellingsen
  7. Trond Romsdal
  8. Christian Grundekjøn
  9. Håvard Skagseth
  10. Gunnar Lund
  11. Jon Machlik
  12. Harald Vestjord
  13. Kirill Fedchuk
  14. Elise Forså
  15. Anniken Vestby

Vålerenga SK

Dag Danielsen
930 63 636
dd3645@gmail.com
Lagliste Vålerenga

  1. GM Markus Ragger AUT
  2. GM Julio Granda Zuniga PER
  3. GM Nils Grandelius SVE
  4. GM Borki Predojevic BIH
  5. GM Evgeny Romanov RUS
  6. GM Aryan Tari
  7. GM Marin Bosiocic CRO
  8. GM Kjetil A Lie
  9. IM Kristian Stivik Holm
  10. IM Johan Sebastian Christiansen
  11. IM Magne Sagafos
  12. FM Brede Kvisvik
  13. Bertil Svendsen
  14. Odin Blikra Vea
  15. Gudmund Stenersen

Hver spillehelg skal lagoppstilling (6 spillere) for hver av kampene leveres turneringsleder senest 26 timer før start av helgens første runde. NSF publiserer lagoppstillingene senest 24 timer før start av 1. runde.

Betenkningstiden for Eliteserien er 90 minutter på 40 trekk, ½ time på resten av partiet pluss 30 sekunder tilleggstid fra første trekk.