Norges Grand Prix 2016 – 2017

Topp 5 i hver klasse etter 46 turneringer.

Oppdatert 3. desember 2016 etter
Bergen Grand Prix 11-13.11
Bodø Grand Prix 11-13.11
Superlørdag lyn-jackpot 1 12.11
Arendal Hurtig GP søndag 13/11
Åpent Buskerudmesterskap i lynsjakk NGP 13.11
SjakkAkademiets hverdagslyn NGP
Bronstein Cup
NTG eye q hurtig-GP november
Barents Chess NGP
Rosenborg Hurtig Grand Prix
Sarpsborg Sjakklubb vinterhurtigsjakk NGP
Rosenborg Grand Prix 25-27.11
SjakkAkademiets Sjakk1.no GP 25-27.11
Rosenborg Lyn Grand Prix 26.11
Arendal Hurtigsjakk november 27.11

Neste turneringer:
PoB Konnerud NGP 10-11.12
Den store griseturneringen NGP 14.12
NTG eye q hurtig-GP desember 17.12
Arendal Hurtig GP søndag 18/12
Fremskutt romjulshalvmaraton 18.12
Superjackpot lyn-NGP 2 18.12

NGP (46 turneringer):  (resultater i Sprint NGP lenger ned på siden)

Klasse Mester
1 Vegar Koi Gandrud Hønefoss 1377
2 Andreas G Tryggestad Nordstrand 1200
3 Sondre Merkesvik Bergens 1122
4 Tor Fredrik Kaasen Tromsø 1045
5 Mads Vestby-Ellingsen Tromsø 974
Klasse 1
1 Mads Vestby-Ellingsen Tromsø 1369
2 Isak Sjøberg Nordstrand 1313
3 Roar E. Nakken Aalesunds 1259
4 Jens E Ingebretsen Holmestrand 1077
5 Håkon Abeland Myrheim Sandnes 1068
Klasse 2
1 Svein Dale 1911 1068
2 Steinar Leite Modum 1028
3 Shazil Shehzad Sandnes 1023
4 Aage Mella Strømmen 901
5 Andreas Sebastian Porsgrunn 861
Klasse 3
1 Andreas Tenold Nordstrand 1204
2 Morten Rolstad OSS 948
3 Oskar Feed Jakobsen Sandnes 854
4 Elham Abdrlauf OSS 807
5 Linnea Garberg Tryggestad Nordstrand 807
Klasse 4
1 Helge F Pedersen 1911 1178
2 Jonas W Strømsodd Trondheim 788
3 Alisha Shehzad Sandnes 764
4 Alexander Øye-Strømberg Hell 759
5 Kristoffer Wang Strømhaug Hell 744
Klasse 5
1 Kristoffer Wang Strømhaug Hell 922
2 Ask Amundsen Strømmen 846
3 Magnus Årdal 1911 768
4 Arne Kjelsbøl Huse Nordstrand 732
5 Linnea Larre OSS 679

Sprint NGP (29 turneringer):

Klasse Mester (sprint)
1 Jon Ludvig Hammer OSS 1379
2 Anders Hobber Akademisk 1068
3 Francisco Silva Gonzàles Vålerenga 1047
4 Aryan Tari Vålerenga 924
5 Odd Ristesund Kampen 894
Klasse 1 (sprint)
1 Odd Ristesund Kampen 1083
2 Aage Mella Strømmen 801
3 Isak Sjøberg Nordstrand 799
4 Elham Abdrlauf OSS 754
5 Tommy V. Thoresen Arendal 663
Klasse 2 (sprint)
1 Elham Abdrlauf OSS 1190
2 Odd Ristesund Kampen 1153
3 Svein Dale 1911 1138
4 Sigurd Lauvås Gaure OSS 919
5 Aage Mella Strømmen 901
Klasse 3 (sprint)
1 Elham Abdrlauf OSS 1269
2 Odd Ristesund Kampen 1234
3 Sigurd Lauvås Gaure OSS 1038
4 Kazim Yilmaz Modum 1016
5 Andreas Tenold Nordstrand 880
Klasse 4 (sprint)
1 Axel Tunsjø OSS 1200
2 Helge F Pedersen 1911 1026
3 Alex Flåtrud Asker 974
4 Håvard Aarvik-Hansen Drammens 942
5 Hy Chang Vo Bærum 882
Klasse 5 (sprint)
1 Axel Tunsjø OSS 1231
2 Alex Flåtrud Asker 1141
3 Hy Chang Vo Bærum 993
4 William Alexander Olsen Bærum 882
5 Elias Hestvik Bærum 736