Norges Grand Prix 2016 – 2017

Topp 5 i hver klasse etter 10 turneringer.

Oppdatert 23. september 2016 etter
Løkkehaven eye q Hurtig-GP 28.08
Kragerø Grand Prix
Øystein og Leif Edvardsens minneturnering NGP
Blåbyen Grand Prix
NTG eye q hurtig-GP september 17.09
OSS Knockoutlyn 18.09
Åpent Stavangermesterskap i lynsjakk 19.09

Neste turneringer:
Tromsøsjakken 23-25.09
Åpent Østfoldmesterskap i hurtigsjakk NGP 24.09
Arendal Hurtig GP søndag 25/9
OSS Europacup hurtig-GP 25.09
Sandnes NGP hurtigsjakk 25.09

NGP (17 turneringer):  (resultater i Sprint NGP lenger ned på siden)

Klasse Mester
1 Roar E. Nakken Aalesunds 649
2 Anders Hobber Akademisk 613
3 Aryan Tari Vålerenga 480
4 Jon Ludvig Hammer OSS 479
5 Tor Fredrik Kaasen Tromsø 469
Klasse 1
1 Roar E. Nakken Aalesunds 784
2 Isak Sjøberg Nordstrand 635
3 Jonathan K Ski OSS 582
4 Anders Nilsson Aure Tromsø 572
5 Steinar Leite Modum 487
Klasse 2
1 Steinar Leite Modum 888
2 Anders Nilsson Aure Tromsø 655
3 Jonathan K Ski OSS 618
4 Tim Wanvik OSS 540
5 Andreas Sebastian Porsgrunn 518
Klasse 3
1 Andreas Tenold Nordstrand 886
2 Harald Omland Asker 668
3 Kazim Yilmaz Modum 539
4 Elham Abdrlauf OSS 470
5 Jonathan K Ski OSS 468
Klasse 4
1 Helge F Pedersen 1911 674
2 Axel Tunsjø OSS 585
3 Per Arne Skrede Aalesunds 569
4 Njål Lura Sotra 516
5 Scott Birnie Sotra 515
Klasse 5
1 Magnus Årdal 1911 618
2 Axel Tunsjø OSS 601
3 Scott Birnie Sotra 568
4 Ask Amundsen Strømmen 536
5 Hy Chang Vo Bærum 472

 

Sprint NGP (13 turneringer):

Klasse Mester
1 Jon Ludvig Hammer OSS 1145
2 Francisco Silva Gonzàles Vålerenga 1047
3 Aryan Tari Vålerenga 924
4 Anders Hobber Akademisk 855
5 Odd Ristesund Kampen 560
Klasse 1
1 Aage Mella Strømmen 734
2 Odd Ristesund Kampen 712
3 Roar E. Nakken Aalesunds 655
4 Svein Dale 1911 499
5 Jonathan K Ski OSS 462
Klasse 2
1 Odd Ristesund Kampen 989
2 Elham Abdrlauf OSS 966
3 Aage Mella Strømmen 882
4 Sigurd Lauvås Gaure OSS 782
5 Svein Dale 1911 718
Klasse 3
1 Odd Ristesund Kampen 1073
2 Elham Abdrlauf OSS 1027
3 Sigurd Lauvås Gaure OSS 926
4 Harald Omland Asker 697
5 Andreas Tenold Nordstrand 689
Klasse 4
1 Axel Tunsjø OSS 1056
2 Håvard Aarvik-Hansen Drammens 757
3 Helge F Pedersen 1911 751
4 Alex Flåtrud Asker 673
5 David Luangtep Vangen 1911 591
Klasse 5
1 Axel Tunsjø OSS 1098
2 Alex Flåtrud Asker 825
3 Hy Chang Vo Bærum 599
4 William Alexander Olsen Bærum 496
5 Ask Amundsen Strømmen 453