5. apr. 2018

Hvem spiller i eliteserien neste år?

Det avgjøres denne helgen! Lagene som spiller er følgende: De to beste lagene fra kvalifiseringen rykker opp i eliteserien. Kvalifiseringen blir spilt som en 3-runders bergerturnering i OSS sine lokaler på Majorstuen i Oslo fra 6. til 8. april.
  • Runde 1: Fredag 6. april kl 18:00
  • Runde 2: Lørdag 7. april kl 12:00
  • Runde 3: Søndag 8. april kl 10:00
Lagoppstillinger: [su_tabs][su_tab title="Runde 1" disabled="no" anchor="" url="" target="blank" class=""]
Bord Sevland Hell
1 IM Rasmus Skytte (DEN 2401) GM Mihajlo Stojanovic (SRB 2475)
2 FM Halvard Hagesæther (NOR 2231) FM Trygve Dahl (NOR 2238)
3 Arne Hagesæther (NOR 2015) Edwin David (NOR 2243)
4 Ivar Areklett (NOR 1983) Ferenc Szekely (HUN 2212)
5 Sander Fuglestein (NOR 1858) Øyvind Andersen Lundeby (NOR 2169)
6 Hallvard Haug Flatebø (NOR 1702) Andreas Gangstad Rygg (NOR 1733)
Bord Moss Tromsø
1 IM Petter Haugli (NOR 2250) Mads Vestby-Ellingsen (NOR 2241)
2 CM Svein Rishovd (NOR 2110) Pål Røyset (NOR 2266)
3 Francisco Silva Gonzales (NOR 2100) Gunnar Lund (NOR 2173)
4 Gunnar Stray (NOR 2042) Jon Kr. Røyset (NOR 2201)
5 Robin Olsen (NOR 2087) Endre Machlik (NOR 2127)
6 Tobias Lang Nilsen (NOR 2025) Monika Machlik (NOR 2068)
[/su_tab] [su_tab title="Runde 2" disabled="no" anchor="" url="" target="blank" class=""]
Bord Hell Tromsø
1 GM Mihajlo Stojanovic (SRB 2475) Mads Vestby-Ellingsen (NOR 2241)
2 FM Trygve Dahl (NOR 2238) Pål Røyset (NOR 2266)
3 Edwin David (NOR 2243) Gunnar Lund (NOR 2173)
4 Ferenc Szekely (HUN 2212) Jon Kr. Røyset (NOR 2201)
5 Øyvind Andersen Lundeby (NOR 2169) Endre Machlik (NOR 2127)
6 Andreas Gangstad Rygg (NOR 1733) Monika Machlik (NOR 2068)
Bord Sevland Moss
1 IM Rasmus Skytte (DEN 2401) IM Petter Haugli (NOR 2250)
2 FM Halvard Hagesæther (NOR 2231) CM Svein Rishovd (NOR 2110)
3 Arne Hagesæther (NOR 2015) Francisco Silva Gonzales (NOR 2100)
4 Ivar Areklett (NOR 1983) Robin Olsen (NOR 2087)
5 Sander Fuglestein (NOR 1858) Tobias Lang Nilsen (NOR 2025)
6 Simen Sørensen (NOR 1802) Hans Inge Kongevold (NOR 2038)
[/su_tab] [su_tab title="Runde 3" disabled="no" anchor="" url="" target="blank" class=""]
Bord Moss Hell
1 IM Petter Haugli (NOR 2250) GM Mihajlo Stojanovic (SRB 2475)
2 CM Svein Rishovd (NOR 2110) FM Trygve Dahl (NOR 2238)
3 Francisco Silva Gonzales (NOR 2100) Edwin David (NOR 2243)
4 Gunnar Stray (NOR 2042) Ferenc Szekely (HUN 2212)
5 Robin Olsen (NOR 2087) Øyvind Andersen Lundeby (NOR 2169)
6 Tobias Lang Nilsen (NOR 2025) Andreas Gangstad Rygg (NOR 1733)
Bord Tromsø Sevland
1 Mads Vestby-Ellingsen (NOR 2241) IM Rasmus Skytte (DEN 2401)
2 Pål Røyset (NOR 2266) FM Halvard Hagesæther (NOR 2231)
3 Gunnar Lund (NOR 2173) Arne Hagesæther (NOR 2015)
4 Jon Kr. Røyset (NOR 2201) Ivar Areklett (NOR 1983)
5 Endre Machlik (NOR 2127) Simen Sørensen (NOR 1802)
6 Monika Machlik (NOR 2068) Hallvard Haug Flatebø (NOR 1702)
[/su_tab][/su_tabs] Betenkningstid: 90 min / 40 trekk, 30 min / resten, 30 sekunder tillegg pr trekk fra trekk 1. Turneringsleder: IA Henrik Sjøl Partier kan følges direkte på live.akademisk.org, Chess24, ChessBomb, Follow Chess og lichess.