Sjakk for alle! Vi skaper aktivitet for store og små, alt fra nybegynnere til verdensmestre.
Bli medlemAktiviteter
Her kan du finne kommende turneringer, kurs og andre aktiviteter i norsk sjakk. Se hele aktivitetslisten for mer informasjon om påmelding og aktivitet.
2.–6. okt. 2023 | Sjakkleir i høstferien med Dragulf |
6.–8. okt. 2023 | Åpent Kretsmesterskap i Sjakk Oslo og Omegn 2023 - NGP |
6. okt. 2023 | Dragulf BGP Spøkelse |
8.–15. okt. 2023 | Fagernes International Autumn 2023 |
13.–15. okt. 2023 | NM i sjakk for døve og hørselshemmede |
16.–30. okt. 2023 | Kretsdommerkurs i Oslo |
20.–22. okt. 2023 | Knut Brokstads Minneturnering 2023 |
20.–22. okt. 2023 | Sandefjord Grand Prix |
20.–22. okt. 2023 | « 70°N » |

Sjakk & Samfunn
Sjakk & Samfunn er forbundets samfunnsarbeid. Sjakk & Samfunn gjør sjakk tilgjengelig for flere gjennom å skape lavterskel sjakktilbud og -aktiviteter.
Les mer om Sjakk & Samfunn
SkoleSjakken
SkoleSjakken er et nasjonalt program for pedagogisk sjakk støttet av Sparebankstiftelsen DNB, som gjennom ulike tilbud støtter lærere i jobben med å skape gode læringsmiljø og god læring.
Les mer her
Fair Play
Fair Play er en av grunnverdiene i norsk sjakk. Sjakk for alle betyr at vi alle må bidra aktivt for å nå dette målet. Vi har nå samlet all relevant informasjon og ressurser på ett sted, slik at arbeidet med Fair Play skal bli lettere og mer oversiktlig.
Les mer her