Tilbake til USF

Personer som har utmerket seg for barne- og ungdomssjakken kan bli tildelt hederbevisning fra ungdommens sjakkforbund.

Æresmedlemmer

Forslag om utnevnelse av æresmedlemmer i USF må sendes forbundsstyret. Hvis 2/3 av forbundsstyret anbefaler utnevnelsen, bringes forslaget inn for årsmøtet hvor utnevnelsen må skje med 2/3 flertall. Skjema for forslag kan lastes ned her.

ÆRESMEDLEMMER I USF

2016 Odd Birkestrand, Masfjorden
2015 Sverre Johnsen, OSSU
2013 Øystein Brekke, , Modum
2005 Finn Møller, SK av 1911 U
2005 Magnus Monsen, Sandnes
2000 Sigmund Salamonsen, Vandaskog
1998 Johs. R. Kjeken, SK av 1911 U

ÆRESMEDLEMMER I NSFU

1978 Trygve Waage, Oslo (post mortem)

Hederstegn i gull

USFs hederstegn i gull for fortjenestefull innsats for norsk ungdomssjakk utdeles etter beslutning i forbundsstyret. Skjema for forslag kan lastes ned her.

USFS HEDERSTEGN I GULL

2020 Gisle Bjugn, Bærum SU
2015 Per Blikra, Stavanger
2015 Jonar Lensebakken, Nord-Odal
2014 Odd Helge Birkestrand, Masfjorden
2014 Arild Øksnevad, Nittedal
2013 Kjetil Stokke, Bergens
2013 Eirik Gullaksen, Bergens
2013 Truls Jørgensen, Kragerø
2012 Ulf R Hansen, Tromsø
2012 Ellisiv Reppen, NTG Bærum
2012 Carsten Beer Jacobsen, Stavanger
2009 Sheila Barth Sahl, Asker
2007 Trond Romsdal, Tromsø
2007 Bjørn Benjaminsen, Masfjorden
2007 Hans-Inge Kongevold, Moss
2007 Torstein Bae, SK av 1911 U
2005 Espen L. Andersen, Åvangen
2005 Egil Arne Standal, Ørsta
2004 Magnus Monsen, Sandnes
2003 Nils P. Mikkelsen, Sandnes
2003 Tore Hansen, Åros
2003 Simen Agdestein, Asker
2003 Gunnar Lie, Porsgrunn
2002 Odd Birkestrand, Masfjorden
2002 Ole Valaker, Fana
2002 Hans Olav Lahlum, Brattås
2000 Sverre Folkestad, Sandane
2000 Finn Møller, SK av 1911 U
1999 Carl Henrik Amundsen, Elverum

NSFUS HEDERSTEGN I GULL

1996 Per Hagesæther, Hauge SK
1996 Sverre Johnsen, Oslo SSU
1996 Kai Ingolf Johannessen, Oslo SSU
1992 Dag Lauvås, Drammen
1988 Øystein Brekke, Gjøvik
1987 Anna E. Westerlund, Oslo
1987 Roar Jelstad, Hokksund
1987 Widar Fossum, Oslo
1987 Leif Bjornes, Kristiansand
1986 Finn Holst, Bærum
1985 Tormod Fyri, Oslo
1984 Arvid A. Malde, Stavanger
1981 Sigmund Salamonsen, Sevland
1979 Lars Bäckström, Stockholm
1979 William Wendel, Stavern
1979 Anders Hauge, Drammen
1979 Arne Andersen, Moss
1979 Fritz Brastian, Skien
1978 Trygve Waage, Oslo

NSFS UNGDOMSUTVALGS HEDERSTEGN I GULL

1975 Bror Eeg, Oslo
1975 Rolf B. Solheim, Oslo
1972 Steinar Strand, Stavanger

Hedersdiplomer

USFs hedersdiplom for flerårig innsats innen organisasjonen utdeles etter beslutning i forbundsstyret. Innstilling skjer fra krets eller forbundsstyre. Skjema for forslag kan lastes ned her.

USFS HEDERSDIPLOM

2014 Leif Kjøita, 1911U
2014 Johannes Kvisla, 1911U
2014 Per Blikra, Stavanger
2014 Tor Skaslien, Vålerenga
2014 Jørund Greibrokk, Alta
2014 Hans-Henry Jacobsen Tromsø
2013 Odd Erling Mikalsen, Alta
2013 Stein Jensen, Harstad
2013 Tore Kristiansen, Kristiansund
2013 Roger Hojem, Kristiansund
2013 Roar Nærheim, Smeaheia
2013 Jonar Lensebakken, Nord-Odal
2013 Per Arne Myraunet, Frosta
2013 Vibeke Ekeland Grønn, OSSU
2013 Lars Pilø, Ridabu
2012 Roger Østebø, Tyristrand
2012 Liv Marie Rudmoen, Modum
2012 Rune Djurhuus, Akademisk
2012 Pål Farmen, Caissa
2012 Ellen Øen Carlsen, Bærum
2012 Kjetil Stokke, Bergen
2012 Atle Grønn, OSSU
2010 Per Freddy Olsen, SK av 1911 U
2010 Petter Fossan, Stavanger
2010 Erik Fossan, Stavanger
2010 Magnus Danielsen, Vålerenga
2010 Lars Erik Bratsberg, Kviteseid
2009 Carsten Beer Jacobsen, Stavanger
2009 Trond Eikeland, Fana
2009 Rikard Stokke, Sotra
2009 Bjørn Wold, SK av 1911 U
2007 Øystein Bjurholt, Bærum
2007 Marte Egeland, Sandnes
2007 Silje Bjerke, SK av 1911 U
2007 Petter Svendsen, Kragerø
2007 Ulf R. Hansen, Tromsø
2007 Kjell Erlandsen, Tromsø
2007 Audun Pedersen, Tromsø
2007 Algeir Rodahl, Tromsø
2007 Øyvind Normann, Bergens
2007 Rune Birger Nilsen, Bergens
2006 Steinar Nervold, Bærum
2006 Erling Sørheim, Ørsta
2006 Roger Hojem, Kristiansund
2005 Karstein Strømmen, Vandaskog
2005 Jim Schmidt, Sørum
2005 Heidi Schmidt, Sørum
2005 Bjørn Benjaminsen, Masfjorden
2005 Harald Gandrud, Veien
2005 Åsmund Forfang, Orkdal
2005 Kjetil A. Lie, Brattås
2005 Svein Harald Johnsen, Vadsø
2004 Magdalena Mellem, Våler-Solør
2004 Truls Jørgensen, Kragerø
2004 Jens Otto Jensen, Tromsø
2004 Per Arne Myraunet, Frosta
2004 Sheila Barth Berntsen, Bærum
2004 Kjell A. Nygaard, Kjørbekkhøgda
2004 Rune Njølstad, Sjakkameratene
2004 Jan Søyland, Asker
2004 Arne-Birger Lund, Nordstrand
2003 Øivind Ekeberg, Bærum
2003 Anne Lise Lie, Porsgrunn
2003 Odd Helge Birkestrand, Masfjorden
2003 Steinar Flo, Oslo
2003 Stein Jensen, Harstad
2003 Rolf Ole Andersen, Harstad
2003 Per Inge Holmen, Mo
2003 Johnny Schmidt, Sørum
2003 Bjørn Selle, Hauge
2003 Arne Danielsen, Oslo
2002 Ragnar Edvardsen, Drammen
2002 Parviz Elka, Tromsø
2002 Trond Romsdal, Tromsø
2002 Jose H. Polo, Haukeland
2002 Per Ferkingstad, Sevland
2002 Arvid Egeland, Brattås
2002 Leif Tiedeman-Andersen, Sandefjord
2002 Odd Jonar Lensebakken, Nord-Odal
2002 Bjørn Berg Johansen, Fredrikstad
2002 Arild Øksnevad, Nittedal
2002 Torstein Bae, Oslo
2002 Bjørn Aage Christenson, Oslo
2002 Henning Pettersen, Lillehammer
2000 Else Nygren, Åsane
2000 Erling Hjertnes, Fana
2000 Kari Grønnestad, Kringlebotn
2000 Øyvind Myhrvold, Hønefoss
2000 Nanna Nordahl, Bærum
2000 Knut Bryn, Molde
2000 Morten Jervan, Fredrikstad
2000 Anne Jervan, Fredrikstad
2000 Solveig Hagesæther, Hauge
2000 Dag Eliassen, Hauge

NSFUS HEDERSDIPLOM

1996 Bjarne Lavik, Fana
1996 Kjell Bakervik, Lysefjorden
1996 Kristian Sørensen, Fana
1996 Svein Arnesen, Åsane
1996 Rolf Monsen, Stavanger
1996 Egil Arne Standal, Ørsta
1996 Sverre Folkestad, Sandane
1996 Odd Birkestrand, Masfjorden
1996 Eirik Gullaksen, Bergens
1996 Gunnar Lie, Porsgrunn
1996 Finn Møller, Oslo
1993 Rune Andersen, Lørenskog
1993 Anne Andreassen, Oslo
1988 Bo Olsson, Oslo
1988 Per Warendorph, Oslo
1988 Odd Christoffersen, Oslo
1988 Henning Wadd Hermansen, Oslo
1988 Petter Henrik Lysedal, Oslo
1988 Jøran Jansson, Asker
1988 Klaus Smedtorp, Kongsvinger
1988 Karl Hojem, Kirkenes
1988 Geir Arne Drangeid, Sandnes
1988 Yngvar Hartvigsen, Luster
1988 Ivbjørn Nimki, Sandnes
1988 Karl Arthur Larsen, Kirkenes
1988 Odd Indbjør, Kirkenes
1988 Asbjørn Espetveit, Ganddal
1988 Roar Hollås, Steinkjer
1988 Ivar Berri, Stjørdal
1988 Olaf Brendhaug, Meråker
1988 Arild Lauvsnes, Stavanger
1988 Øystein Sande, Volda
1988 Gunnar Halvorsen, Vikedal
1988 Steinar Strand, Stavanger
1988 Olaf Næss, Rjukan
1988 Kjell Arne Hanstad, Sandefjord
1988 Einar Kjæmperud, Sandefjord
1988 Alfred Nilsen, Sandefjord
1988 Finn Møller, Oslo
1988 Arnold J. Eikrem, Oslo
1988 Henning Egede-Nissen, Gjøvik
1988 Jens Øvergaard, Løten
1988 Carl Henrik Amundsen, Elverum
1988 Jarle M. Urdal, Lillehammer
1988 Jan-Egil Fjeld, Asker
1988 Finn A. Johansen, Bærum
1988 Erik Lind Pedersen, Moss
1988 Ludvig Czilling, Moss
1988 Svein Bjørnland, Fredrikstad