Tva hovedlogo rgb

4. okt. 2023

Pelle Mykland

Forbund

Sjakk for TV-aksjonen 2023

Vi inviterer våre medlemmer til online-sjakk for å bidra til TV-aksjonen 2023.

Hva?

Vi arrangerer to online-turneringer i anledning TV-aksjonen 22.10.2023. Turneringene spilles på Chess.com

Lynsjakk Klokken 18 i formatet 3+2

Bulletsjakk klokken 20 i formatet 2+1

Gi ditt bidrag til Redd Barna for å støtte årets sak og for å være med i trekningen av kule premier fra Thon Hotell og annet.

Flere turneringer vil følge i ukene og månedene som kommer inne i vår nyoppstartede Chess.com klubb, så det er bare å følge med!

Hvordan?

Meld deg inn i klubben vår på chess.com. Du må være medlem av Norges- eller Ungdommens Sjakkforbund for medlemskap, skriv inn navnet ditt som kommentar i kommentarfeltet. Innmeldinger godkjennes fortløpende.

Send din spleis på 50 kroner eller hva du ønsker og har mulighet til å bidra med hit. Kommenter brukernavnet ditt fra Chess.com i bidraget slik at vi trekker riktig person til premiene våre. Ønsker du å være anonym og kun vil bidra til spleisen er det selvfølgelig helt i orden.

Meld deg på lyn turneringene ved navn TV-aksjon under kommende arrangementer i klubben når registreringen er åpen (info kommer) og gjør deg klar til sjakkmoro.

Hvorfor?

Årets TV-aksjon gir penger til Redd Barna og deres arbeid rettet inn mot barn som lever i krig- og konfliktområder. Hvert sjette barn her i verden vokser opp i krig og konflikt og det har aldri vært så mange barn på flukt i verden som i dag. Dette er ikke akseptabelt og vi har lyst til å samle sjakk-Norge til en turnering der alle pengene går direkte til årets TV-aksjonen og Redd Barna.

Vi takker også vår samarbeidspartner Thon Hotels som bidrar med flere gavekort til overnatting på et valgfritt Thon hotell som trekkes blant de som deltar på turneringen og har bidratt med 50 kroner eller mer til spleisen vår.

Det vil også bli delt ut Litografi, signerte sjakkbøker og mer.

Ett av gavekortene blir fra Thon trukket blant de første 100 som melder seg inn i klubben.

Faktaboks

 • 450 millioner barn vokser opp i krig- og konfliktområder, det har aldri vært så mange barn på flukt i verden som i dag.
 • Pengene fra årets aksjon fordeles mellom prosjekter i Ukraina, Syria, Bangladesh, Sør-Sudan, DR Kongo og Norge.
 • Pengene går blant annet til:
  • Å gi barn muligheten til å gå på skole
  • Å gjenforene barn med familien de har kommet bort i fra
  • Å støtte tidligere barnesoldater
  • Trygge lekeområder der barn kan utfolde seg
  • Hjelpe til å håndtere vonde opplevelser
  • At barn som har flyktet til Norge, får en aktiv fritid
 • TV-aksjonene er verdens største innsamlingsaksjon målt i innsamlede midler per hode og antall frivillige.