Eliteserien 2020-2021

Spilleplan
1. runde fredag 30. oktober 1800-2400*
2. runde lørdag 31. oktober 1200-1800*
3. runde søndag 1. november 1000-1600*
4. runde fredag 8. januar 1800-2400
5. runde lørdag 9. januar 1200-1800
6. runde søndag 11. januar 1000-1600
7. runde fredag 5. mars 1800-2400
8. runde lørdag 6. mars 1200-1800
9. runde søndag 7. mars 1000-1600
* Tromsø, Offerspill, Alta og Asker spiller i Tromsø og Bergens, SK 1911, Nordstrand, Vålerenga, Stavanger og SOSS spiller denne helgen i  Oslo.

    1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 Tromsø 4 2 3 6 8 7 5 9 10
2 Offerspill 3 1 4 7 5 9 6 10 8
3 Alta 2 4 1 8 6 10 7 5 9
4  Asker 1 3 2 10 9 6 8 7 5
5 Bergens 7 6 10 9 2 8 1 3 4
6 SK 1911 10 5 9 1 3 4 2 8 7
7 Nordstrand 5 9 8 2 10 1 3 4 6
8 Vålerenga 9 10 7 3 1 5 4 6 2
9 Stavanger 8 7 6 5 4 2 10 1 3
10 SOSS 6 8 5 4 7 3 9 2 1

Når lagene har grå rute, har de sort på førstebord. Dvs. at Tromsø har hvit på førstebord i runde 1, 2, 6, 7 og 8, mens Tromsø har sort på førstebord i rundene 3, 4, 5 og 10.
Motstander er nummeret som står i ruten.

Lagledere, kvalifiserte lag

Alta

Lagliste Alta
1. IM Matvey Galchenko RUS
2. IM Erlend Mikalsen
3. FM Kirill Klukin RUS
4. CM Peter Flermoen
5. FM André Nielsen
6. FM Joachim Solberg
7. Harald Mikalsen
8. Odd-Erling Mikalsen
9. Ingrid Greibrokk
10. Aksel Brasøy
11. Bengt Arne Mikalsen
12. Maria Greibrokk
13. Vinjar Hammari
14. Harald Martinsen
15. Robin Pedersen
16. Sofie K Ratama

Aksel Brasøy
922 18 093
aksel.brasoy@innovasjonnorge.no

Asker

Lagliste Asker
1. GM Tiger Hillarp Persson SWE
2. GM Normunds Miezis LAT
3. GM Berge Østenstad
4. IM Martin Haubro DAN
5. GM Jonathan Tisdall
6. GM Carsten Høi DAN
7. IM Bjarke Sahl
8. FM Carl Fredrik Ekeberg
9. FM Jøran Aulin-Jansson
10. CM Åsmund Hammerstad
11. FM Bruce Diesen
12. Kjetil Strand
13. Per Ødegaard
14. Pål Agdestein
15. Daniel Barker
16. Lewi Bekkelien
17. Rolf Røstad
18. Erik Austreng
19. Torstein Hall
20. Aleksander Stolp

Carl Fredrik Ekeberg
412 31 312
cfekeberg@hotmail.com

Bergens

Lagliste Bergens
1. IM Jovanka Houska ENG
2. IM Roy H. Fyllingen
3. IM Lasse Ø. Løvik
4. IM Ivar Berg
5. IM Kjetil Stokke
6. IM Eirik T. Gullaksen
7. FM Stig Gabrielsen
8. FM Trond Gabrielsen
9. FM Kjell Arne Mork
10. Elias Demac
11. WIM Kathrine Tjølsen
12. CM Abdullah M. Muhseen IRN
13. FM Sondre Merkesvik
14. Afras Monsoor
15. Ole Emil Frisvold
16. Jonas H. Rasmussen
17. WFM Anita Grønnestad
18. Monica Serafin POL
19. Ramona Mork
20. Olai Dyrhaug Eriksen

Eirik T Gullaksen
980 69 851
eirik.gullaksen@bergen.online.no

Nordstrand

Lagliste Nordstrand
1. GM Erik Blomqvist SWE
2. GM Rune Djurhuus
3. FM Elham Abdulrauf
4. FM Andreas Tryggestad
5. Isak Sjøberg
6. FM Daniel Nordquelle
7. CM Gustav Tørngren SWE
8. FM Flemming Christenson
9. Bror Thanke
10. Sigurd Kjelsbøl Huse
11. Lars Eckhardt
12. Jan Sørgjerd
13. Tor Gulbrandsen
14. Arne-Birger Lund
15. Cornelius Kvendseth
16. Thyra Kvendseth
17. Andreas Tenold
18. Eivind Grunt Kreken
19. Amelia Nordquelle
20. Timian Martinius M Solaas

Tor Gulbrandsen
979 85 283
sjakktor@gmail.com

offerspill

Lagliste Offerspill
1. GM Magnus Carlsen
2. GM Jorden van Foreest NED
3. GM Aryan Tari
4. GM Johan-Sebastian Christiansen
5. GM Jesper Søndergaard Thybo DEN
6. GM Johan Salomon
7. IM Linus Johansson SWE
8. IM Johannes Haug
9. IM Benjamin Haldorsen
10. IM Joachim B Nilsen
11. FM Lucas Ranaldi
12. FM Vegar Koi Gandrud
13. WIM Lara Janzelj SLO
14. WFM Ellen Nilssen DEN
15. WIM Teja Vidic SLO
16. FM Johannes Luangtep Kvisla
17. CM Anders Gjerdrum Hagen
18. Kristoffer Madland
19. CM Jon Kristian Haarr
20. Kenneth Gvein

Johannes L Kvisla
91738080
johanneskvisla@gmail.com

SK 1911

Lagliste SK 1911
1. GM Frode Urkedal
2. IM Milton Pantzar SWE
3. IM Torstein Bae
4. FM Eivind Olav Risting
5. FM Isak Storme SWE
6. IM John Paul Wallace AUS
7. FM Noam Aviv Vitenberg
8. FM Kristian Trygstad
9. Aleksander Lindbøl
10. Jens Hjort Kjølberg
11. Henning Jakhelln Kjøita
12. Max Dahl
13. Per Gisle Svendsen
14. Gaute Bergan
15. Erik Løveid
16. Ray Jia Xue
17. Harald Furnes
18. Geir Nesheim
19. Trond Evanger
20. Emilie Lazareva

Frode Urkedal
41549075
frode_o_o_u@hotmail.com

SOSS

Lagliste SOSS
1. IM Geir Sune Østmoe Tallaksen
2. IM Bjarte Leer-Helgesen
3. IM Magne Sagafos
4. FM Bjørnar Byklum
5. FM Terje Johansen
6. Kim Chr. Astrup
7. FM Hans Krogh Harestad
8. Kim Nikolai Engedal
9. Alexander R Flaata
10. Pål M. Andreassen
11. Kjell Børre Grebstad
12. Årstein Justnes
13. Bjarne Zachariassen
14. Dag Sødholdt
15. Raymond Vagle
16. Bjørn Røst
17. Tor Egil Førland
18. Jens Chr. Opdal
19. Louis Sit
20. Rune T. Andersen

Hans Krogh Harestad
402 24 520
hanskrogh@hotmail.com

Stavanger

Lagliste Stavanger
1. FM Per Ove Egeli
2. FM Levi André Tallaksen
3. IM Erik Fossan
4. FM Petter Fossan
5. Aksel Bu Kvaløy
6. Aleksander Fossan
7. André Gjestemoen-vonHirsch
8. Abyl Kizatbay
9. Ilia Kakushadze GRE
10. Erlend Kyrkjebø
11. Willy M Kristiansen
12. Thomas Thomassen
13. Christian Tunge
14. Aleksander Flæsen
15. Hanna B Kyrkjebø
16. Marte B Kyrkjebø
17. Kristian Thunestvedt Evjen
18. Oddmund Sande
19. Ivar Dommersnes
20. Ross Porter

Erik Fossan
911 81 009
erifo@equinor.com

Tromsø

Lagliste Tromsø
1. GM Benjamin Arvola Notkevich
2. IM Mads Vestby-Ellingsen
3. FM Gunnar Lund
4. Pål Røyset
5. Jon Kristian Røyset
6. Endre Machlik
7. Frode Bull Jæger
8. Gunnar Berg Hanssen
9. Monika Machlik
10. Edit Machlik
11. Mats Bergvoll
12. Håvard M Skagseth
13. Mathias Lind Schouten
14. Torbjørn Valvåg
15. Evuld Myagmarsuren
16. Nikolai Olsen Wernberg

Anniken Vestby
97685164
annikenvestby@yahoo.no

Vålerenga SK

Lagliste Vålerenga
1. GM David Howell ENG
2. GM Nils Grandelius SWE
3. GM Mustafa Yilmaz TUR
4. GM Marin Bosiocic CRO
5. GM Borki Predojevic BIH
6. GM Evgeny Romanov RUS
7. IM Kristian Stuvik Holm
8. IM Tor Fredrik Kaasen
9. FM Anders Hobber
10. FM Øistein Bøyum Fossum
11. Ludvig Carlsson
12. FM Brede Kvisvik
13. Gudmund Stenersen
14. CM Odin Blikra Vea
15. Askild Bryn
16. Magnus Danielsen
17. Arne Danielsen
18. Ingrid Skaslien

Dag Danielsen
930 63 636
dd3645@gmail.com

Hver spillehelg skal lagoppstilling (6 spillere og en reserve) for hver av kampene leveres turneringsleder senest 26 timer før start av helgens første runde. NSF publiserer lagoppstillingene senest 24 timer før start av 1. runde.

Betenkningstiden for Eliteserien er 90 minutter på 40 trekk, ½ time på resten av partiet pluss 30 sekunder tilleggstid fra første trekk.