Eliteserien 2019-2020

Spilleplan
1. runde fredag 1. november 1800-2400*
2. runde lørdag 2. november 1200-1800*
3. runde søndag 3. november 1000-1600*
1. runde fredag 6.desember 1800-2400**
2. runde lørdag 7. desember 1200-1800**
3. runde søndag 8. desember 1000-1600**
4. runde fredag 17. januar 1800-2400***
5. runde lørdag 18. januar 1200-1800***
6. runde søndag 19. januar 1000-1600***
7. runde fredag 6. mars 1800-2400
8. runde lørdag 7. mars 1200-1800
9. runde søndag 8. mars 1000-1600
* Lagene Alta, Asker, OSS, SK 1911, SK 96 og SOSS spiller denne helgen i TOslo
** Lagene Akademisk, Bergens, Nordstrand, Tromsø ogVålerenga spiller denne helgen i Oslo
*** Lagene Bergens, SK 96, SK 1911 og SOSS spiller i Bergen

Serietabell

Spillested:
1. til 3. runde: Oslo Schakselskaps lokaler i Oslo.
4. til 6. runde: Oslo og Bergen, spillested kommer
7. til 9. runde: Spillested kommer

    1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 Nordstrand 4 2 3 8 8 10 5 7 6
2 Vålerenga 3 1 4 9 10 8 6 5 7
3 Tromsø 2 4 1 10 8 9 7 6 5
4 Bergens 1 3 2 7 5 6 10 8 9
5 SK 96 8 9 10 6 4 7 1 2 3
6 SK 1911 9 10 8 5 7 4 2 3 1
7 SOSS 10 8 9 4 6 5 3 1 2
8 Alta 5 7 6 1 3 2 9 4 10
9 Asker 6 5 7 2 1 3 8 10 4
10 OSS 7 6 5 3 2 1 4 9 8

Når lagene har grå rute, har de sort på førstebord. Dvs. at Nordstrand har hvit på førstebord i runde 1, 2, 5, 6 og 8, mens Tromsø har sort på førstebord i rundene 3, 4, 57og 9.
Motstander er nummeret som står i ruten.

Lagledere

ALTA

Aksel Brasøy
92218093
aksel.brasoy@innovasjonnorge.no
Lagliste Alta

1. FM Matvey Galchenko RUS
2. IM Erlend Mikalsen
3. CM Peter Flermoen
4. FM Kirill Klukin RUS
5. FM André Z. Nielsen
6. Joachim Solberg
7. Harald Mikalsen
8. Odd Erling Mikalsen
9. Ingrid Greibrokk
10. Aksel Brasøy
11. Gustav Gleine
12. Maria Greibrokk
13. Bengt Arne Mikalsen
14. Harald Martinsen
15. Galina Estremskikh
16. Asmo Luostarinen
17. Robin Pedersen
18. Steinar Arild
19. Karl Johan Rist

Asker

Carl Fredrik Ekeberg
412 31 312
cfekeberg@hotmail.com
Lagliste Asker

1.GM Tiger Hillarp Persson SWE
2. GM Normunds Miezis LAT – spilleklar i januar
3. GM Berge Østenstad
4. GM Jonathan Tisdall
5. IM Martin Haubro DEN
6. GM Carsten Høi DEN
7. IM Bjarke Sahl
8. FM Carl Fredrik Ekeberg
9. FM Jøran Aulin-Jansson
10. CM Åsmund Hammerstad
11. FM Bruce Diesen
12. Kjetil Strand
13. Daniel Barker
14. Per Ødegaard
15. Pål Agdestein
16. Rolf Røstad
17. Kjell F. Pettersen
18. Torstein Hall
19. Eivind Lilleseth
20. Aleksander Stolp

Bergens

Eirik T Gullaksen
980 69 851
eirik.gullaksen@bergen.online.no
Lagliste Bergens

1. IM Benjamin Haldorsen
2. IM Jovanka Houska ENG
3. IM Roy H. Fyllingen
4. IM Lasse Ø. Løvik
5. IM Kjetil Stokke
6. IM Eirik T. Gullaksen
7. FM Stig Gabrielsen
8. FM Trond Gabrielsen
9. Elias Demac
10. Abdullah M. Muhseen IRN
11. FM Sondre Merkesvik
12. Ole Emil Frisvold
13. WFM Anita Grønnestad
14. Jonas H. Rasmussen
15. Alena Ayzenberg
16. Torbjørn Klausen
17. Mikael Takle
18. Ramona Mork
19. Olai Dyrhaug Eriksen
20. Gard Rye Høyforsslett

Nordstrand

Tor Gulbrandsen
979 85 283
sjakktor@gmail.com
Lagliste Nordstrand

1. GM Erik Blomqvist SWE
2. GM Johan Salomon
3. IM Linus Johansson SWE
4. GM Rune Djurhuus
5. IM Johannes Haug
6. FM Andreas Tryggestad
7. FM Daniel Nordquelle
8. Isak Sjøberg
9. FM Flemming Christenson
10. Sigurd Kjelsbøl Huse
11. Bror Thanke
12. Tor Gulbrandsen
13. Lars Eckhardt
14. Arne-Birger Lund
15. Frode Ryan Lund
16. Jan Sørgjerd
17. Geir Moseng
18. Tyra Kvendseth
19. Cornelius Kvendseth
20. Ole Jørn Gyldenås

OSS

Ole Chr. Moen
91558730
ocmoen@hotmail.com
Lagliste OSS

1. GM Jon Ludvig Hammer
2. GM Jan Gustafsson GER
3. GM Simen Agdestein
4. IM Lars Oskar Hauge
5. GM Emanuel Berg SWE
6. GM Leif Erlend Johannessen
7. GM Einar Gausel
8. IM Nicolai Getz
9. IM Timofei Galinsky UKR
10. GM Leif Øgaard
11. FM Jens E Ingebretsen
12. IM Andreas Moen
13. FM Lars Even Andersen
14. FM Elham Abdrlauf
15. FM Ward Altarbosh
16. FM Roar Elseth
17. FM Mats Persson SWE
18. Sondre Lillestøl Melaa
19. FM Ole Chr. Moen
20. Axel Tunsjø

SK 1911

Frode O O Urkedal
41549075
frode_o_o_u@hotmail.com
Lagliste SK 1911

1. GM Frode Urkedal
2. IM Torstein Bae
3. FM Milton Pantzar, Sverige
4. FM Eivind Olav Risting
5. FM Isak Storme SWE
6. FM Noam Aviv Vitenberg
7. Aleksander Lindbøl
8. FM Kristian Trygstad
9. CM Odd Martin Guttulsrud
10. WIM Silje Bjerke
11. Kristoffer Madland
12. Jens Hjorth Kjølberg
13. Henning Kjøita
14. Tor Botheim
15. Kai Inge Esbensen
16. Torgeir Kjøita
17. Max Dahl
18. Per Gisle Svendsen
19. Gaute Bergan
20. Odin Nikolai Heier

SK 96

Per Manne
 90071448
Per.Manne@nhh.no
Lagliste SK 96

  1. IM Ivar Bern
  2. FM Kjell Arne Mork
  3. FM Petter Stigar
  4. FM Per Manne
  5. Ove Sævareid
  6. John Agnar Kvamme
  7. Nils-Erik Moe-Nilssen
  8. Ole Fredrik Kvamme
  9. Eirik Sandal
  10. Tore Brekke
  11. David Hilton

SOSS

Hans Korgh Harestad
40224520
hanskrogh@hotmail.com
Lagliste SOSS

1. GM Kjetil A. Lie
2. IM Geir Sune Tallaksen Østmoe
3. IM Bjarte Leer-Helgesen
4. Fm Bjørnar Byklum
5. FM Hans Krogh Harestad
6. FM Terje Johansen
7. Kim Astrup Chr.
8. Kjell Børre Grebstad
9. Nikalai Engedal
10. Alexander Flaata
11. Pål M. Andreassen
12. Bjarne Zachariassen
13. Dag Sødholdt
14. Per Oscar Andersen
15. Raymond Vagle
16. Bjørn Røst
17. Tor Egil Førland
18. Louis Sit
19. Jens Chr. Opdal
20. Rune T. Andersen

Tromsø

Anniken Vestby
976 85 164
annikenvestby@yahoo.no
Lagliste Tromsø

1. GM Benjamin Arvola Notkevich
2. FM Mads Vestby-Ellingsen
3. FM Gunnar Lund
4. Jon Kristian Røyset
5. Pål Røyset
6. Endre Machlik
7. Monika Machlik
8. Gunnar Berg Hanssen
9. Frode Bull Jæger
10. Edit Machlik
11. Håvard Skagseth
12 Torbjørn Valvåg
13. Mats Bergvoll
14. Jan Sigmund Berglund
15. John Joensen 
16. Mathias Lind Schouten 
17. Audun Pedersen
18. Rune Vik-Hansen
19. Frank Remman
20. Geir-Magne Lorentsen

Vålerenga SK

Dag Danielsen
930 63 636
dd3645@gmail.com
Lagliste Vålerenga

1. IM Kristian Stuvik Holm
2. GM David Howell ENG
3. GM Nils Grandelius SWE
4. GM Borki Predojevic BIH
5. GM Marin Bosiocic CRO
6. GM Evgeny Romanov RUS
7. IM Tor Fredrik Kaasen
8. FM Anders Hobber
9. FM Brede Kvisvik
10. Øistein Bøyum Fossum
11. Odin Blikra Vea
12. Gudmund Stenersen
13. Roaul Abrahamsson
14. Arne Danielsen
15. Magnus Danielsen
16. Askild Bryn
17. Sara Næss
18. Martin Bråten
19. Sjur Vullum
20. Dag Danielsen

Hver spillehelg skal lagoppstilling (6 spillere og en reserve) for hver av kampene leveres turneringsleder senest 26 timer før start av helgens første runde. NSF publiserer lagoppstillingene senest 24 timer før start av 1. runde.

Betenkningstiden for Eliteserien er 90 minutter på 40 trekk, ½ time på resten av partiet pluss 30 sekunder tilleggstid fra første trekk.