Styrer og utvalg Norges Sjakkforbund (NSF)

Valgt av Kongressen

Mandat/instruks

Informasjon

Sentralstyret NSFs lover § 6 Referater
Reglementsutvalget NSFs lover § 18 og dommerreglementet
Valgkomiteen NSFs lover § 9  
Revisorer NSFs lover § 10  

Utnevnt av Sentralstyret

   
Delegater til internasjonale organ mandat  
Turneringsutvalget mandat  
Seniorutvalget mandat  
Arkivutvalget    
Toppsjakkrådet (og tilliggende utvalg) Mandat og retningslinjer for uttak

Sentralstyret 2020/2021 – referater

President Morten L Madsen, Sotra SK 930 27 629 morten@sjakk.no  
Visepresident Anniken Vestby, Tromsø SK 976 85 164 annikenvestby@yahoo.no  
Kasserer Aud Norunn Strand, Modum SK 915 11 049 Aud.Norunn.Strand@modum.kommune.no  
Turneringssjef Henrik Sjøl, Akademisk SK 970 35 947 henriksjol@gmail.com  
Styremedlem Frode Antonsen, Risør SK 901 71 889 frode.antonsen@betonmast.no  
Styremedlem Guru Wanda Wanvik, SK Stjernen   guru.wanvik@gmail.com  
Styremedlem Torger Nilsen, Mosjøen SK 901 11 510 torger.nilsen@mosjoensjakk.no  
Styremedlem Jon Kristian Haarr 995 02 893 jonkristianhaarr@gmail.com  
Leder USF Eyvind Larre, OSS 951 24 634 eyvind.larre@gmail.com  

Reglementsutvalget (RU) dommerreglement

Leder Hans Olav Lahlum, Akademisk SK   hansolahlum@gmail.com
Medlemmer Øyvind Bentsen, Sarpsborg SK   bbcanary@online.no
  Tom Eriksen, Sotra SK   tom.georg.eriksen@gmail.com
Varamedlemmer 1. Monica L. Fjeldstad, Sotra SK   monica.fjeldstad@gmail.com
  2. Otto Milvang, Nordstrand SK   sjakk@milvang.no

Valgkomite

Leder Tallak U. Nærland, Sandnes SK   tallak.uberg.narland@sandnes.kommune.no
Medlemmer Sara Marie Bjørkli, Bergens SK   saramariebjorkly@gmail.com
  Truls Jørgensen , Kragerø SK   truls.jorgensen@fiber.no

Revisorer

  Lars Kveli, Nordstrand SK   lars.kveli@gmail.com
  Per Otto Thinn Solheim, Florø SK   per.solheim@bravida.no
Vararevisor for LK Bjørn Nytrø, Vålerenga SK   bjorn.nytro@gmail.com
Vararevisor for POTS Svein Jonny Albrigtsen, Longyearbyen 415 07 79 svealbri@online.no

Delegater

FÉDÉRATION INTERNATIONALE DES ÉCHECS (FIDE)   Morten L Madsen  
EUROPEAN CHESS UNION (ECU)   Morten L Madsen  
NORDISK SJAKKFORBUND Generalsekretær Geir Nesheim  
  NSFs President Morten L Madsen  

Turneringsutvalget (TU) – mandat

Leder Henrik Sjøl, Akademisk SK 970 35 947 henriksjol@gmail.com
Medlemmer Øistein Yggeseth, Asker SK 66 79 68 39 oistein.yggeseth@online.no
  Tom Eriksen, Sotra SK   tom.georg.eriksen@gmail.com
  Anniken Vestby, Tromsø SK    
  Erling Skjelstd, Trondheim SF    
  Geir Nesheim, Generalsekretær 22 15 12 41 nsf@sjakk.no

Utvalg for Seniorsjakk – mandat

Leder Erland Henrichsen, Porsgrunn SK ehenrich@online.no
Medlemmer Thor Geir Harestad, Randaberg SK tho-g-h@online.no
  Aleks Semakoff, Oslo SS aleks.s@online.no
  Aud Norunn Røsok Strand aud.norunn.strand@modum.kommune.no

 

Arkivutvalget

Medlemmer Gustav Gudbrandsen, Akademisk SK 92 43 54 64 gustavgudbrandsen@gmail.com
  Johs R. Kjeken, SK 1911   jrkjeken@online.no
  Aage Mella, Strømmen SK 63 83 82 12 aage.mella@gmail.com
  Øistein Yggeseth, Asker SK 66 79 68 39 oistein.yggeseth@online.no
  Øystein Brekke, Modum SK 911 89 190 oystein@sjakkbutikken.no

Toppsjakkutvalget

–  retningslinjer for uttak 

President NSF Morten L Madsen, Sotra SK    
Leder USF Eyvind Larre, OSS   eyvind.larre@gmail.com
Medlemmer WIM Ellen Hagesæther, Akademisk    
  FM Lasse Løvik, Bergens SK    
  GM Simen Agdestein, OSS    
Sekretær Geir Nesheim, Generalsekretær  22 15 12 41  nsf@sjakk.no

Uttak åpen klasse:

 Leder WIM Ellen Hagesæther, Akademisk SK    
  FM Brede Alex. Kvisvik, Vålerenga SK    
  Håkon Bentsen, Molde SK    
Uttak dameklasse:      
Leder Henrik Sjøl, Akademisk    
  Eivind Bruaset, Trondheim SF    
 

Linda Fagerli Sætheren, Sk Stjernen

   
       

Tillitsvalgte:

Åpen klasse GM Torbjørn Ringdal Hansen, SK Stjernen      
Dameklasse WIM Sheila Barth Stanford, SK Stjernen