Sjakk1.no Sommer-GP Bergen 2015

GP-poeng:

Merknad:  Manunthon Atikankhotchasee, Thailand, har ikke fått GP-poeng, da hun deltok i feil gruppe. Med 1604 i FIDE-rating er hun klasse 2 spiller i GP-sammenheng. Hun er imidlertid regnet med som deltaker.

Klasse Mester
1 Maxim Turov Tromsø 235
2 Joachim B. Nilsen Bergens 214
3 Irina Turova Tromsø 193
4 Jørgen Hoel Bergens 182
5 Gisle Bjugn Sotra 171
6 Sigve Hølleland Masfjorden 160
7 Vetle Velle Søråshøgda 153
8 Stig Børje Larsen Bergens 146
9 Øyvind Riisem Sotra 139
10 Aage Mella Strømmen 132
11 Kjetil Andås Masfjorden 125
12 Trond A Holmgren Bergens 120
13 Afras Mansoor Søråshøgda 115
14 Magnus Hals Meyer Tromsø 110
15 Håkon Abeland Myrheim Sandnes 105
16 Terje Lie Bergens 100
Klasse 1
1 Jørgen Hoel Bergens 231
2 Gisle Bjugn Sotra 210
3 Sigve Hølleland Masfjorden 189
4 Vetle Velle Søråshøgda 178
5 Stig Børje Larsen Bergens 167
6 Aage Mella Strømmen 156
7 Kjetil Andås Masfjorden 149
8 Trond A Holmgren Bergens 142
9 Afras Mansoor Søråshøgda 135
10 Magnus Hals Meyer Tromsø 128
11 Håkon Abeland Myrheim Sandnes 121
12 Terje Lie Bergens 116
Klasse 2
1 Gisle Bjugn Sotra 229
2 Vetle Velle Søråshøgda 208
3 Stig Børje Larsen Bergens 187
4 Aage Mella Strømmen 176
5 Kjetil Andås Masfjorden 165
6 Trond A Holmgren Bergens 154
7 Afras Mansoor Søråshøgda 147
8 Magnus Hals Meyer Tromsø 140
9 Håkon Abeland Myrheim Sandnes 133
10 Terje Lie Bergens 126
Klasse 3
1 Jostein Sørhus Bergens 219
2 Torbjørn Krogstad Hystad Søråshøgda 198
3 Nicholas Sunde Søråshøgda 177
4 Tim Wanvik OSS 166
5 Scott Birnie Sotra 155
6 Kay Even Hægland Sotra 144
7 Julian Lothe Ringen Sevland 137
8 Paul Sigve Amundsen Bergens 130
9 Svein Erik Kringstad Sotra 123
10 Ariza Hina Søråshøgda 116
11 Thomas Sekkingstad Sotra 109
12 Per Magnus Larsen Porsgrunn 104
13 Jonas Bringsvor Nilsen Søråshøgda 99
14 Carsten Gunnarstorp OSS 94
15 Elias Hulleberg Sidali OSS 89
16 Frode Kvandahl Sortland 84
17 Sander Glesnes Sotra 79
18 Anton Krogstad Hystad Søråshøgda 74
Klasse 4
1 Torbjørn Krogstad Hystad Søråshøgda 217
2 Nicholas Sunde Søråshøgda 196
3 Tim Wanvik OSS 175
4 Scott Birnie Sotra 164
5 Kay Even Hægland Sotra 153
6 Julian Lothe Ringen Sevland 142
7 Paul Sigve Amundsen Bergens 135
8 Svein Erik Kringstad Sotra 128
9 Ariza Hina Søråshøgda 121
10 Thomas Sekkingstad Sotra 114
11 Per Magnus Larsen Porsgrunn 107
12 Jonas Bringsvor Nilsen Søråshøgda 102
13 Carsten Gunnarstorp OSS 97
14 Elias Hulleberg Sidali OSS 92
15 Frode Kvandahl Sortland 87
16 Sander Glesnes Sotra 82
17 Anton Krogstad Hystad Søråshøgda 77
Klasse 5
1 Torbjørn Krogstad Hystad Søråshøgda 210
2 Nicholas Sunde Søråshøgda 189
3 Scott Birnie Sotra 168
4 Julian Lothe Ringen Sevland 157
5 Ariza Hina Søråshøgda 146
6 Thomas Sekkingstad Sotra 135
7 Jonas Bringsvor Nilsen Søråshøgda 128
8 Elias Hulleberg Sidali OSS 121
9 Sander Glesnes Sotra 114
10 Anton Krogstad Hystad Søråshøgda 107