Åpent Hordalandsmesterskap i hurtigsjakk GP 2013

Spilt 7. august 2013.

Resultater Turneringsservice

Kommentarer:

  • Tapio Heilala (FIN) er plassert i klasse 2 pga norsk ratingprestasjon på 1582
  • Vegard Engan Larsen, Moss får ingen GP-poeng, da han kun spilte 3 av 7 runder
  • 9. august:  korrigert poeng i klasse 2

Grand Prix poeng:

Mester 34 deltakere
1 Harald B Borchgrevink Bergens 234
2 Sondre Merkesvik Bergens 213
3 Stig K. Martinsen Bergens 192
4 Daniel Hersvik SK 96 181
5 Ove Sævareid SK 96 170
6 Jørgen Hoel Bergens 159
7 Andreas Opdahl Bergens 152
8 Benjamin Haldorsen Bergens 145
9 Håvard Skøien Bergens 138
10 Vebjørn Selbekk Moss 131
11 Håkon N Nordstrøm Fana 124
12 Kay-Ove Fjeldstad Sotra 119
13 Halvard Hagesæther Bergens 114
14 Tapio Heilala Finland 109
15 Sigve Hølleland Masfjorden 104
16 Jostein Sørhus Bergens 99
17 Jarle Solli Bergens 94
18 Daniel Kjenes Sandvik Bergens 89
19 Olav Hjortås Nord-Odal 84
20 Stig Børje Larsen Bergens 79
21 Anita Grønnestad Bergens 74
22 Øyvin Strand Bergens 71
23 Øyvind Mørkedal Bergens 68
24 Ramona Grotle Sotra 65
25 Lars Bjarne Marøy Sotra 62
26 Kjetil Andås Masfjorden 59
27 Andreas Fossan Stavanger 56
28 Odd Ristesund Kampen 53
29 Alf-Henning Drage Bergens 50
30 Jens Christian L Opdahl Bergens 47
31 Kurt Normann Sevland Sevland 44
32 Amalie Isabel Merkesvik Bergens 41
33 Jøran Kvilhaugsvik Sevland 38
Klasse 1 28 deltakere
1 Sondre Merkesvik Bergens 228
2 Jørgen Hoel Bergens 207
3 Andreas Opdahl Bergens 186
4 Benjamin Haldorsen Bergens 175
5 Vebjørn Selbekk Moss 164
6 Håkon N Nordstrøm Fana 153
7 Kay-Ove Fjeldstad Sotra 146
8 Tapio Heilala Finland 139
9 Sigve Hølleland Masfjorden 132
10 Jostein Sørhus Bergens 125
11 Jarle Solli Bergens 118
12 Daniel Kjenes Sandvik Bergens 113
13 Olav Hjortås Nord-Odal 108
14 Stig Børje Larsen Bergens 103
15 Anita Grønnestad Bergens 98
16 Øyvin Strand Bergens 93
17 Øyvind Mørkedal Bergens 88
18 Ramona Grotle Sotra 83
19 Lars Bjarne Marøy Sotra 78
20 Kjetil Andås Masfjorden 73
21 Andreas Fossan Stavanger 68
22 Odd Ristesund Kampen 65
23 Alf-Henning Drage Bergens 62
24 Jens Christian L Opdahl Bergens 59
25 Kurt Normann Sevland Sevland 56
26 Amalie Isabel Merkesvik Bergens 53
27 Jøran Kvilhaugsvik Sevland 50
Klasse 2 20 deltakere
1 Håkon N Nordstrøm Fana 220
2 Kay-Ove Fjeldstad Sotra 199
3 Tapio Heilala Finland 178
4 Sigve Hølleland Masfjorden 167
5 Jostein Sørhus Bergens 156
6 Jarle Solli Bergens 145
7 Daniel Kjenes Sandvik Bergens 138
8 Olav Hjortås Nord-Odal 131
9 Øyvind Mørkedal Bergens 124
10 Ramona Grotle Sotra 117
11 Lars Bjarne Marøy Sotra 110
12 Kjetil Andås Masfjorden 105
13 Andreas Fossan Stavanger 100
14 Odd Ristesund Kampen 95
15 Alf-Henning Drage Bergens 90
16 Jens Christian L Opdahl Bergens 85
17 Kurt Normann Sevland Sevland 80
18 Amalie Isabel Merkesvik Bergens 75
19 Jøran Kvilhaugsvik Sevland 70
Klasse 3 15 deltakere
1 Kay-Ove Fjeldstad Sotra 215
2 Jostein Sørhus Bergens 194
3 Jarle Solli Bergens 173
4 Olav Hjortås Nord-Odal 162
5 Øyvind Mørkedal Bergens 151
6 Ramona Grotle Sotra 140
7 Kjetil Andås Masfjorden 133
8 Andreas Fossan Stavanger 126
9 Odd Ristesund Kampen 119
10 Alf-Henning Drage Bergens 112
11 Jens Christian L Opdahl Bergens 105
12 Kurt Normann Sevland Sevland 100
13 Amalie Isabel Merkesvik Bergens 95
14 Jøran Kvilhaugsvik Sevland 90
Klasse 4 6 deltakere
1 Ramona Grotle Sotra 206
2 Alf-Henning Drage Bergens 185
3 Jens Christian L Opdahl Bergens 164
4 Amalie Isabel Merkesvik Bergens 153
5 Jøran Kvilhaugsvik Sevland 142
Klasse 5 4 deltakere
1 Jens Christian L Opdahl Bergens 204
2 Amalie Isabel Merkesvik Bergens 183
3 Jøran Kvilhaugsvik Sevland 162