Hedersbevisninger USF

Æresmedlemmer

Forslag om utnevnelse av æresmedlemmer i USF må sendes forbundsstyret. Hvis 2/3 av forbundsstyret anbefaler utnevnelsen, bringes forslaget inn for årsmøtet hvor utnevnelsen må skje med 2/3 flertall.

Æresmedlemmer i USF

2015     Sverre Johnsen, OSSU
2013     Øystein Brekke, , Modum
2005     Finn Møller, SK av 1911 U
2005     Magnus Monsen, Sandnes
2000     Sigmund Salamonsen, Vandaskog
1998     Johs. R. Kjeken, SK av 1911 U

Æresmedlemmer i NSFU

1978     Trygve Waage, Oslo (post mortem)

Hederstegn i gull

USFs hederstegn i gull for fortjenestefull innsats for norsk ungdomssjakk utdeles etter beslutning i forbundsstyret.

USFs hederstegn i gull

2015     Per Blikra, Stavanger
2015     Jonar Lensebakken, Nord-Odal
2014     Odd Helge Birgkestrand, Masfjorden
2014     Arild Øksnevad, Bittedal
2013     Kjetil Stokke, Bergens
2013     Eirik Gullaksen, Bergens
2013     Truls Jørgensen, Kragerø
2012     Ulf R Hansen, Tromsø
2012     Ellisiv Reppen, NTG Bærum
2012     Carsten Beer Jacobsen, Stavanger
2009     Sheila Barth Sahl, Asker
2007      Trond Romsdal, Tromsø
2007      Bjørn Benjaminsen, Masfjorden
2007      Hans-Inge Kongevold, Moss
2007      Torstein Bae, SK av 1911 U
2005      Espen L. Andersen, Åvangen
2005      Egil Arne Standal, Ørsta
2004      Magnus Monsen, Sandnes
2003      Nils P. Mikkelsen, Sandnes
2003      Tore Hansen, Åros
2003      Simen Agdestein, Asker
2003      Gunnar Lie, Porsgrunn
2002      Odd Birkestrand, Masfjorden
2002      Ole Valaker, Fana
2002      Hans Olav Lahlum, Brattås
2000      Sverre Folkestad, Sandane
2000      Finn Møller, SK av 1911 U
1999      Carl Henrik Amundsen, Elverum

NSFUs hederstegn i gull

1996      Per Hagesæther, Hauge SK
1996      Sverre Johnsen, Oslo SSU
1996      Kai Ingolf Johannessen, Oslo SSU
1992      Dag Lauvås, Drammen
1988      Øystein Brekke, Gjøvik
1987      Anna E. Westerlund, Oslo
1987      Roar Jelstad, Hokksund
1987      Widar Fossum, Oslo
1987      Leif Bjornes, Kristiansand
1986      Finn Holst, Bærum
1985      Tormod Fyri, Oslo
1984      Arvid A. Malde, Stavanger
1981      Sigmund Salamonsen, Sevland
1979      Lars Bäckström, Stockholm
1979      William Wendel, Stavern
1979      Anders Hauge, Drammen
1979      Arne Andersen, Moss
1979      Fritz Brastian, Skien
1978      Trygve Waage, Oslo

NSFs Ungdomsutvalgs hederstegn i gull

1975     Bror Eeg, Oslo
1975     Rolf B. Solheim, Oslo
1972     Steinar Strand, Stavanger

Hedersdiplomer

USFs hedersdiplom for flerårig innsats innen organisasjonen utdeles etter beslutning i forbundsstyret. Innstilling skjer fra krets eller forbundsstyre.

USFs hedersdiplom

2014     Leif Kjøita, 1911U
2014     Johannes Kvisla, 1911U
2014     Per Blikra, Stavanger
2014     Tor Skaslien, Vålerenga
2014     Jørund Greibrokk, Alta
2014     Hans-Henry Jacobsen Tromsø
2013     Odd Erling Mikalsen, Alta
2013     Stein Jensen, Harstad
2013     Tore Kristiansen, Kristiansund
2013     Roger Hojem, Kristiansund
2013     Roar Nærheim, Smeaheia
2013     Jonar Lensebakken, Nord-Odal
2013     Per Arne Myraunet, Frosta
2013     Vibeke Ekeland Grønn, OSSU
2013     Lars Pilø, Ridabu
2012     Roger Østebø, Tyristrand
2012     Liv Marie Rudmoen, Modum
2012     Rune Djurhuus, Akademisk
2012     Pål Farmen, Caissa
2012     Ellen Øen Carlsen, Bærum
2012     Kjetil Stokke, Bergen
2012     Atle Grønn, OSSU
2010     Per Freddy Olsen, SK av 1911 U
2010     Petter Fossan, Stavanger
2010     Erik Fossan, Stavanger
2010     Magnus Danielsen, Vålerenga
2010     Lars Erik Bratsberg, Kviteseid
2009     Carsten Beer Jacobsen, Stavanger
2009     Trond Eikeland, Fana
2009     Rikard Stokke, Sotra
2009     Bjørn Wold, SK av 1911 U
2007     Øystein Bjurholt, Bærum
2007     Marte Egeland, Sandnes
2007     Silje Bjerke, SK av 1911 U
2007     Petter Svendsen, Kragerø
2007     Ulf R. Hansen, Tromsø
2007     Kjell Erlandsen, Tromsø
2007     Audun Pedersen, Tromsø
2007     Algeir Rodahl, Tromsø
2007     Øyvind Normann, Bergens
2007     Rune Birger Nilsen, Bergens
2006     Steinar Nervold, Bærum
2006      Erling Sørheim, Ørsta
2006     Roger Hojem, Kristiansund
2005     Karstein Strømmen, Vandaskog
2005     Jim Schmidt, Sørum
2005     Heidi Schmidt, Sørum
2005     Bjørn Benjaminsen, Masfjorden
2005     Harald Gandrud, Veien
2005     Åsmund Forfang, Orkdal
2005     Kjetil A. Lie, Brattås
2005     Svein Harald Johnsen, Vadsø
2004      Magdalena Mellem, Våler-Solør
2004      Truls Jørgensen, Kragerø
2004      Jens Otto Jensen, Tromsø
2004      Per Arne Myraunet, Frosta
2004      Sheila Barth Berntsen, Bærum
2004      Kjell A. Nygaard, Kjørbekkhøgda
2004      Rune Njølstad, Sjakkameratene
2004      Jan Søyland, Asker
2004      Arne-Birger Lund, Nordstrand
2003      Øivind Ekeberg, Bærum
2003      Anne Lise Lie, Porsgrunn
2003      Odd Helge Birkestrand, Masfjorden
2003      Steinar Flo, Oslo
2003      Stein Jensen, Harstad
2003      Rolf Ole Andersen, Harstad
2003      Per Inge Holmen, Mo
2003      Johnny Schmidt, Sørum
2003      Bjørn Selle, Hauge
2003      Arne Danielsen, Oslo
2002      Ragnar Edvardsen, Drammen
2002      Parviz Elka, Tromsø
2002      Trond Romsdal, Tromsø
2002      Jose H. Polo, Haukeland
2002      Per Ferkingstad, Sevland
2002      Arvid Egeland, Brattås
2002      Leif Tiedeman-Andersen, Sandefjord
2002      Odd Jonar Lensebakken, Nord-Odal
2002      Bjørn Berg Johansen, Fredrikstad
2002      Arild Øksnevad, Nittedal
2002      Torstein Bae, Oslo
2002      Bjørn Aage Christenson, Oslo
2002      Henning Pettersen, Lillehammer
2000      Else Nygren, Åsane
2000      Erling Hjertnes, Fana
2000      Kari Grønnestad, Kringlebotn
2000      Øyvind Myhrvold, Hønefoss
2000      Nanna Nordahl, Bærum
2000      Knut Bryn, Molde
2000      Morten Jervan, Fredrikstad
2000      Anne Jervan, Fredrikstad
2000      Solveig Hagesæther, Hauge
2000      Dag Eliassen, Hauge

NSFUs hedersdiplom

1996      Bjarne Lavik, Fana
1996      Kjell Bakervik, Lysefjorden
1996      Kristian Sørensen, Fana
1996      Svein Arnesen, Åsane
1996      Rolf Monsen, Stavanger
1996      Egil Arne Standal, Ørsta
1996      Sverre Folkestad, Sandane
1996      Odd Birkestrand, Masfjorden
1996      Eirik Gullaksen, Bergens
1996      Gunnar Lie, Porsgrunn
1996      Finn Møller, Oslo
1993      Rune Andersen, Lørenskog
1993      Anne Andreassen, Oslo
1988      Bo Olsson, Oslo
1988      Per Warendorph, Oslo
1988      Odd Christoffersen, Oslo
1988      Henning Wadd Hermansen, Oslo
1988      Petter Henrik Lysedal, Oslo
1988      Jøran Jansson, Asker
1988      Klaus Smedtorp, Kongsvinger
1988      Karl Hojem, Kirkenes
1988      Geir Arne Drangeid, Sandnes
1988      Yngvar Hartvigsen, Luster
1988      Ivbjørn Nimki, Sandnes
1988      Karl Arthur Larsen, Kirkenes
1988      Odd Indbjør, Kirkenes
1988      Asbjørn Espetveit, Ganddal
1988      Roar Hollås, Steinkjer
1988      Ivar Berri, Stjørdal
1988      Olaf Brendhaug, Meråker
1988      Arild Lauvsnes, Stavanger
1988      Øystein Sande, Volda
1988      Gunnar Halvorsen, Vikedal
1988      Steinar Strand, Stavanger
1988      Olaf Næss, Rjukan
1988      Kjell Arne Hanstad, Sandefjord
1988      Einar Kjæmperud, Sandefjord
1988      Alfred Nilsen, Sandefjord
1988      Finn Møller, Oslo
1988      Arnold J. Eikrem, Oslo
1988      Henning Egede-Nissen, Gjøvik
1988      Jens Øvergaard, Løten
1988      Carl Henrik Amundsen, Elverum
1988      Jarle M. Urdal, Lillehammer
1988      Jan-Egil Fjeld, Asker
1988      Finn A. Johansen, Bærum
1988      Erik Lind Pedersen, Moss
1988      Ludvig Czilling, Moss
1988      Svein Bjørnland, Fredrikstad