Uttak EMU og VMU

USFs uttakingskomité har foretatt uttak til EM for Ungdom i Riga, Latvia 19. til 30. august og VM for ungdom i Halkidiki, Hellas, 19. til 31. oktober.

USF vil snarlig sende mer informasjon til alle uttatte.

USF gjør oppmerksom på at det i år var nye krav til uttak, hvor det blant annet var obligatorisk med deltakelse på landslagssamlingene. Her finnes uttakskriteriene for EM og VM

Uttak til EM og VM for ungdom:

U18:
Johannes Haug, Nordstrand SKU
Eivind Olav Risting, 1911 U
Lucas Ranaldi, 1911 U
Endre Machlik, Tromsø SKU
Aleksander Lindbøl, 1911 U
JU18:
Sara Næss, Vålerenga USK
Ingrid Greibrokk, Alta SKU
U16:
Tor Fredrik Kaasen, Tromsø SKU
Mads Vestby-Ellingsen, Tromsø SKU
Andreas G. Tryggestad, Nordstrand SKU
Daniel Nordquelle, Nordstrand SKU
Gunnar Lund, Tromsø SKU
Andre Nielsen, Alta SKU
Abyl Kizatbay, Stavanger SKU
Isak Sjøberg, Nordstrand SKU
Aleksander Fossan, Stavanger SKU
JU16:
Thyra Kvendseth, Nordstrand SKU
Ingrid Skaslien, Vålerenga USK
Maria Greibrokk, Alta SKU
Ulrikke Langvik, Trondheim SFU
U14:
Noam Aviv Vitenberg, 1911 U
Elham Abdrlauf, OSSU
Mathias Unneland, Aalesunds SLU
Jens E. Ingebretsen, OSSU
JU14:
Live Jørgensen Skigelstrand, Stavanger SKU
Linnea Tryggestad, Nordstrand SKU
U12 (kun EM):
Torbjørn Valvåg, Tromsø SKU
Sverre Lye, Smeaheia SS
Amelia Nordquelle, Nordstrand SKU
Axel Tunsjø, OSSU
Eivind Grunt Kreken, Nordstrand SKU
JU12 (kun EM):
Amelia Nordquelle, Nordstrand SKU
Livia Lindstad, Nordstrand SKU
Linnea Larre, OSSU
Elma Selvik, 1911 U

 

VM for ungdom starter i Uruguay

Lørdag 16. september åpnes Verdensmesterskapet for ungdom, og søndag 17. september spilles første runde.

Norge stiller med 7 spillere i de 6 klassene i mesterskapet. Første runde starter kl 15:00 lokal tid (kl 20:00 norsk tid) søndag 17. september og siste runde spilles tirsdag 26. september kl 09:00 lokal tid (kl 14:00 norsk tid).

Under finnes liste over de norske deltakerne og lenke til resultatene:

Åpen klasse u18 (64 deltakere)
Sebastian Mihajlov (OSSU)
Lucas Ranaldi (1911U)

Jenter u18 (47 deltakere)
Ingrid Greibrokk (Alta SKU)

Åpen klasse u16 (74 deltakere)
Abyl Kizatbay (Stavanger SKU)

Jenter u16 (61 deltakere)
Maria Greibrokk (Alta SKU)

Åpen klasse u14 (86 deltakere)
David Nesse (Smeaheia SS)

Jenter u14 (59 deltakere)
Ingrid Skaslien (Vålerenga USK)


Offisiell hjemmeside: wyccuruguay2017.com/