Uttak EMU og VMU

USFs uttakingskomité har foretatt uttak til EM for Ungdom i Riga, Latvia 19. til 30. august og VM for ungdom i Halkidiki, Hellas, 19. til 31. oktober.

USF vil snarlig sende mer informasjon til alle uttatte.

USF gjør oppmerksom på at det i år var nye krav til uttak, hvor det blant annet var obligatorisk med deltakelse på landslagssamlingene. Her finnes uttakskriteriene for EM og VM

Uttak til EM og VM for ungdom:

U18:
Johannes Haug, Nordstrand SKU
Eivind Olav Risting, 1911 U
Lucas Ranaldi, 1911 U
Endre Machlik, Tromsø SKU
Aleksander Lindbøl, 1911 U
JU18:
Sara Næss, Vålerenga USK
Ingrid Greibrokk, Alta SKU
U16:
Tor Fredrik Kaasen, Vålerenga USK
Mads Vestby-Ellingsen, Tromsø SKU
Andreas G. Tryggestad, Nordstrand SKU
Daniel Nordquelle, Nordstrand SKU
Gunnar Lund, Tromsø SKU
Andre Nielsen, Alta SKU
Abyl Kizatbay, Stavanger SKU
Isak Sjøberg, Nordstrand SKU
Aleksander Fossan, Stavanger SKU
JU16:
Thyra Kvendseth, Nordstrand SKU
Ingrid Skaslien, Vålerenga USK
Maria Greibrokk, Alta SKU
Ulrikke Langvik, Trondheim SFU
U14:
Noam Aviv Vitenberg, 1911 U
Mathias Unneland, Aalesunds SLU
Jens E. Ingebretsen, Holmestrand
Elham Abdrlauf, OSSU
JU14:
Live Jørgensen Skigelstrand, Stavanger SKU
Linnea Tryggestad, Nordstrand SKU
U12 (kun EM):
Sergey Eliseev, Smeaheia SS
Sverre Lye, Smeaheia SS
Amelia Nordquelle, Nordstrand SKU
Gunnar Brandshaug Dale, Bærum SSU
Axel Tunsjø, OSSU
Torbjørn Valvåg, Tromsø SKU
Eivind Grunt Kreken, Nordstrand SKU
JU12 (kun EM):
Amelia Nordquelle, Nordstrand SKU
Linnea Larre, OSSU
Livia Lindstad, Nordstrand SKU
Elma Selvik, 1911 U

 

Nordisk mesterskap for ungdom 2017

usfHelgen 17. til 19. februar spilles Nordisk mesterskap for ungdom i Drammen.

Nordisk mesterskap spilles med utøvere fra Sverige, Danmark, Finland, Island, Færøyene og Norge. Hvert land stiller med 2 spillere i hver klasse.

For Norges del fungerte NM for ungdom i Trondheim som direkte uttak, dermed stiller følgende for Norge:

A (født 97-99): Martin Saltvedt, Alseit Kizatbay
B (født 00-01): Sondre Merkesvik, Johannes Haug
C (født 02-03): Andreas G Tryggestad, Mads Vestby-Ellingsen
D (født 04-05): David Nesse, Jens E Ingebretsen
E (født 06 og seinere): Shazil Shehzad, Torbjørn Valvåg

Konnerud arrangerer turneringen i samarbeid med USF. Mer informasjon og direktesendte partier vil finnes på nettsiden til arrangementet ungdom2017.nordisksjakk.no

Resultater vil finnes fortløpende på TurneringsService

Her er komplette deltakerlister:

Les videre