Eliteserien 2018-2019

Spilleplan
1. runde fredag 2. november 1800-2400*
2. runde lørdag 3. november 1200-1800*
3. runde søndag 4. november 1000-1600*
4. runde fredag 11. januar 1800-2400
5. runde lørdag 12. januar 1200-1800
6. runde søndag 13. januar 1000-1600
7. runde fredag 8. mars 1800-2400
8. runde lørdag 9. mars 1200-1800
9. runde søndag 10. mars 1000-1600
* Lagene Alta, Hell, OSS og Tromsø spiller denne helgen i Tromsø
* Lagene Akademisk, Asker, Bergens, Nordstrand, SK 1911 ogVålerenga spiller denne helgen i Oslo

Serietabell
Oppdatert resultatliste finnes her
Vennligst merk at oppsettet i TurneringsService ikke stemmer. For riktig oppsett, se tabellen under.

Spillested:
1. til 3. runde: Oslo Schakselskaps lokaler i Oslo og «Spillested kommer» i Tromsø
4. til 6. runde:
7. til 9. runde:

1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 Tromsø 4 2 3 6 8 7 5 9 10
2 Alta 3 1 4 7 5 9 6 10 8
3 OSS 2 4 1 8 6 10 7 5 9
4  Hell 1 3 2 10 9 6 8 7 5
5 Akademisk 7 6 10 9 2 8 1 3 4
6 SK 1911 10 5 9 1 3 4 2 8 7
7 Nordstrand 5 9 8 2 10 1 3 4 6
8 Vålerenga 9 10 7 3 1 5 4 6 2
9  Asker 8 7 6 5 4 2 10 1 3
10 Bergens 6 8 5 4 7 3 9 2 1

Når lagene har grå rute, har de sort på førstebord. Dvs. at Tromsø har hvit på førstebord i runde 1, 2, 6, 7 og 8, mens Tromsø har sort på førstebord i rundene 3, 4, 5 og 10.
Motstander er nummeret som står i ruten.

Lagledere

Akademisk

Øystein Hole
992 15 831
yhole@getmail.no
Lagliste Akademisk

1. IM Espen Lie
2. FM Anders Hobber
3. IM Øystein Hole
4. FM Inge Sandstad Skrondal
5. Alf Roger Andersen
6. Hans Olav Lahlum
7. FM Gustav Gudbrandsen
8. WIM Ellen Hagesæther
9. Pål Vegard Hagesæther
10. Håkon Briseid
11. Ola Liabøtrø
12. Hans Arild Runde
13. Pål Hermun Johansen
14. Henrik Sjøl
15. Olav Erikstad
16. Eirik Søreng
17. Andrei Olsen
18. Elvis Chikwati
19. Lars Sevald Leknes

ALTA

Odd Erling Mikalsen
482 32 770
odderlingmikalsen@gmail.com
Lagliste Alta

1. FM Matvey Galchenko RUS
2. FM Erlend Mikalsen
3. CM Peter Flermoen
4. FM Kirill Klukin RUS
5. FM André Z. Nielsen
6. Ingrid Greibrokk
7. Harald Mikalsen
8. Odd Erling Mikalsen
9. Aksel Brasøy
10. Maria Greibrokk
11. Gustav Gleine
12. Bengt Arne Mikalsen

Asker

Carl Fredrik Ekeberg
412 31 312
cfekeberg@hotmail.com
Lagliste Asker

1. IM Geir Sune Tallaksen Østmoe
2. IM Martin Haubro DEN
3. GM Berge Østenstad
4. GM Jonathan Tisdall
5. IM Bjarke Sahl
6. FM Carl Fredrik Ekeberg
7. FM Jøran Aulin-Jansson
8. CM Åsmund Hammerstad
9. CM Svetoslav Mihajlov
10. FM Bruce Diesen
11. Lars Gunnesdal
12. Kjetil Strand
13. Daniel Barker
14. Per Ødegaard
15. Torstein Hall
16. Kjell F. Pettersen
17. Per H. Wibe
18. Rolf Røstad
19. David Grøndahl
20. Mikhail Utseth

Bergens

Eirik T Gullaksen
980 69 851
eirik.gullaksen@bergen.online.no
Lagliste Bergens

1. IM Benjamin Haldorsen
2. IM Jovanka Houska ENG
3. IM Joachim B Nilsen
4. IM Ivar Bern
5. IM Kjetil Stokke
6. IM Eirik T Gullaksen
7. FM Stig Gabrielsen
8. FM Trond Gabrielsen
9. CM Abdullah Muhseen IRQ
10.FM Sondre Merkesvik
11. Ole EmilFrisvold
12. Jonas H Rasmussen
13. WFM Anita Grønnestad
14. Alena Ayzenberg
15. Dirk S Schindler GER
16. Karl Magnus Nygaard
17. Stig Børje Larsen
18. Hafsteinn Agustsson ISL
19. Ramona Mork
20. Amalie Merkesvik

Hell

Torbjørn Dahl
982 09 370
t76dahl@gmail.com
Lagliste Hell

1. GM Mihajlo Stojanovic SRB
2. FM Eivind Olav Risting -overgang
3. Edwin Fernando David
4. FM Trygve Dahl
5. Øyvind Andersen Lundeby
6. Adrian Søderstrøm SWE
7. Andreas Gangstad Rygg
8. Alexander Øye-Strømberg
9. Arild Øye
10. Torbjørn Dahl

Nordstrand

Tor Gulbrandsen
979 85 283
tor.gulbrandsen@evry.com
Lagliste Nordstrand

1. GM Vladimir Georgiev MKD
2. GM Erik Blomqvist SWE
3. GM Johan Salomon
4. GM Rune Djurhuus
5. FM Johannes Haug
6. FM Andreas Tryggestad
7. FM Daniel Nordquelle
8. FM Flemming Christenson
9. Bror Thanke
10. Stig Tjomsland
11. Isak Sjøberg
12. Sigurd Kjelsbøl Huse
13. Jan Sørgjerd
14. Tor Gulbrandsen
15. Frode Ryan Lund
16. Lars Eckhardt
17. Geir Moseng
18. Cornelius Kvendseth
19. Arne-Birger Lund
20. Ole Jørn Gyldenås

OSS

Jon Ludvig Hammer
47272252
jl.hammer@live.com
Lagliste OSS

1. GM Jon Ludvig Hammer
2. GM Jan Gustafsson GER
3. GM Simen Agdestein
4. GM Emanuel Berg SWE
5. GM Leif Erlend Johannessen
6. IM Lars Oskar Hauge
7. IM Sebastian Mihajlov
8. GM Einar Gausel
9. IM Nicolai Getz
10. FM Ward Altarbosh
11. GM Leif Øgaard
12. Elham Abdrlauf
13. IM Timofei Galinsky UKR
14. IM Andreas Moen
15. Sondre Lillestøl Melaa
16. FM Mats Persson SWE
17. FM Roar Elseth
18. FM Ole Chr. Moen
19. WGM Olga Dolzhikova
20. Axel Tunsjø

SK 1911

Torbjørn R Hansen
993 79 555
torbjorn.r.hansen@gmail.com
Lagliste SK 1911

1. IM Frode Elsness
2. GM Frode Urkedal
3. GM Torbjørn Ringdal Hansen
4. IM Torstein Bae
5. IM Lasse Løvik
6. FM Lucas Ranaldi
7. FM Vegar Koi Gandrud- overgang
8. FM Johannes Kvisla
9. FM Isak Storme SWE
10. CM Odd Martin Guttulsrud
11. FM Kristian Trygstad
12. CM Anders Gjerdrum Hagen
13. Jon Kristian Haarr
14. Noam Aviv Vitenberg
15. Aleksander Lindbøl
16. WIM Silje Bjerke
17. Kristoffer Madland
18. Kenneth Gvein
19. Jens Hjorth Kjølberg
20. Max Dahl

Tromsø

Anniken Vestby
976 85 164
annikenvestby@yahoo.no
Lagliste Tromsø

1. IM Benjamin Arvola Notkevich
2. FM Mads Vestby-Ellingsen
3. Gunnar Lund
4. FM Espen Forså
5. Pål Røyset
6. Edit Machlik
7. Gunnar Berg Hanssen
8. Jon Kristian Røyset
9. Trond Romsdal
10. Endre Machlik
11. Monika Machlik
12. Frode Bull Jæger
13. Håvard Skagseth
14. Jan Sigmund Berglund
15. Sven Wisløff Nilssen

Vålerenga SK

Dag Danielsen
930 63 636
dd3645@gmail.com
Lagliste Vålerenga

1. GM Magnus Carlsen
2. GM David Howell ENG
3. GM Nils Grandelius SWE
4. GM Borki Predojevic BIH
5. GM Evgeny Romanov RUS
6. GM Aryan Tari
7. GM Marin Bosiocic CRO
8. GM Johan Sebastian Christiansen
9. GM Kjetil A Lie
10. IM Kristian Stuvik Holm
11. IM Tor Fredrik Kaasen
12. FM Brede Kvisvik
13. Bertil Svendsen
14. Odin Blikra Vea
15. Gudmund Stenersen
16. Magnus Danielsen
17. Arne Danielsen
18. Askild Bryn
19. Sara Næss
20. Roaul Abrahamsson

Hver spillehelg skal lagoppstilling (6 spillere og en reserve) for hver av kampene leveres turneringsleder senest 26 timer før start av helgens første runde. NSF publiserer lagoppstillingene senest 24 timer før start av 1. runde.

Betenkningstiden for Eliteserien er 90 minutter på 40 trekk, ½ time på resten av partiet pluss 30 sekunder tilleggstid fra første trekk.