Eliteserien 2017-2018

Spilleplan
1. runde fredag 3. november 1800-2400*
2. runde lørdag 4. november 1200-1800*
3. runde søndag 5. november 1000-1600*
1. runde fredag 1. desember 1800-2400**
2. runde lørdag 2. desember 1200-1800**
3. runde søndag 3. desember 1000-1600**
4. runde fredag 12. januar 1800-2400
5. runde lørdag 13. januar 1200-1800
6. runde søndag 14. januar 1000-1600
7. runde fredag 2. mars 1800-2400
8. runde lørdag 3. mars 1200-1800
9. runde søndag 4. mars 1000-1600
* Lagene Asker, Sk 1911, Bergens og Stavanger spiller denne helgen i Stavanger
** Lagene Nordstrand, Vålerenga, Alta, OSS, Black Knights og Akademisk spiller denne helgen i Oslo

Serietabell
Oppdatert resultatliste finnes her
Vennligst merk at oppsettet i TurneringsService ikke stemmer. For riktig oppsett, se tabellen under.

Spillested:
1. til 3. runde: Oslo Schakselskaps lokaler i Oslo og Tjensvoll bydelshus i Stavanger
4. til 6. runde: I Oslo, TBA
7. til 9. runde: I Oslo, TBA

1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 Asker 4 2 3 6 8 7 5 9 10
2 1911 3 1 4 7 5 9 6 10 8
3 Bergens 2 4 1 8 6 10 7 5 9
4 Stavanger 1 3 2 10 9 6 8 7 5
5 Nordstrand 7 6 10 9 2 8 1 3 4
6 Vålerenga 10 5 9 1 3 4 2 8 7
7 Alta 5 9 8 2 10 1 3 4 6
8 OSS 9 10 7 3 1 5 4 6 2
9 Black Knights 8 7 6 5 4 2 10 1 3
10 Akademisk 6 8 5 4 7 3 9 2 1

Når lagene har grå rute, har de sort på førstebord. Dvs. at Asker har hvit på førstebord i runde 1, 2, 6, 7 og 8, mens Asker har sort på førstebord i rundene 3, 4, 5 og 10.
Motstander er nummeret som står i ruten.

Lagledere

Akademisk

Øysstein Hole
992 15 831
yhole@getmail.no
Lagliste Akademisk

IM Espen Lie
IM Øystein Hole
FM Anders Hobber
FM Inge Skrondal
Alf Roger Andersen
Hans Olav Lahlum
FM Gustav Gudbrandsen
WIM Ellen Hagesæther
Håkon Briseid
Pål Vegard Hagesæther
Toan Thanh Pham
Ola Liabøtrø
Hans Arild Runde
Pål Hermun Johansen
Sigurd Kittilsen
Henrik Sjøl
Eirik Søreng
Tobias Leknes
Andrei Olsen
Elvis Chikwati

ALTA

Odd Erling Mikalsen
482 32 770
odderlingmikalsen@gmail.com
Lagliste Alta

IM Benjamin Arvola
FM Matvey Galchenko RUS
FM Erlend Mikalsen
CM Peter Flermoen
André Z. Nielsen
Harald Mikalsen
Aksel Brasøy
Odd Erling Mikalsen
Ingrid Andrea Greibrokk
Gustav A. Gleine
Maria Greibrokk
Bengt Arne Mikalsen

Asker

Carl Fredrik Ekeberg
412 31 312
cfekeberg@hotmail.com
Lagliste Asker

IM Geir Sune Tallaksen Østmoe
IM Martin Haubro DEN
GM Berge Østenstad
GM Jonathan Tisdall
IM Bjarke Sahl
FM Carl Fredrik Ekeberg
FM Jøran Aulin-Jansson
CM Åsmund Hammerstad
CM Svetoslav Mihajlov
FM Bruce Diesen
Lars Gunnesdal
Roar Lindblom
Kjetil Strand
Daniel Barker
Per Ødegaard
Torstein Hall
Kjell F. Pettersen
Rolf Røstad
David Grøndahl
Eivind Lilleseth

Bergens

Eirik T Gullaksen
980 69 851
eirik.gullaksen@bergen.online.no
Lagliste Bergens

IM Jovanka Houska ENG
IM Ivar Bern
FM Benjamin Haldorsen
IM Kjetil Stokke
IM Eirik T. Gullaksen
FM Stig Gabrielsen
FM Trond Gabrielsen
FM Sondre Merkesvik
Abdullah M. Muhseen IRQ
Håvard Skøien
Terje Karlsen
Dirk Steffen Schindler GER
Anita Grønnestad
Tor Kristian Larsen
Øyvin Strand
Hafsteinn Agustsson ISL
Jonas H. Rasmussen
Alena Ayzenberg
Amalie Isabel Merkesvik
Mikael Takle

Black Knights

Alexander Flaata
415 61 988
alexander.flaata@gmail.com
Lagliste Black Knights

IM Sam E. Collins IRL
IM Maxim Devereaux
IM Helge Nordahl
FM Lars Even Andersen
Georg Smidt Børresen
FM Hallvard V Ådnøy
WIM Sheila Barth Sahl
Johan Berg
Alexander R. Flaata
Odd M.T. Myrstad
Øystein R. Andersen
Jørn Snellingen
Halvor Haga
Lewi Bekkelien
Elin Teresa Stensrud Lund
Pål K. Levang

Nordstrand

Tor Gulbrandsen
979 85 283
tor.gulbrandsen@evry.com
Lagliste Nordstrand

GM Vladimir Georgiev MKD
GM Erik Blomqvist SWE
GM Johan Salomon
GM Rune Djurhuus
EM Johannes Haug
FM Andreas Tryggestad
FM Stig Tjomsland
FM Flemming Christenson
Daniel Nordquelle
Eivind Djurhuus
Bror Thanke
Isak Sjøberg
Tor Gulbrandsen
Jan Sørgjerd
Lars Eckhardt
Geir Moseng
Ole J. Gyldenås
Cornelius Kvendseth
Sigurd Kjelsbøl Huse
Karl Magnus Nygaard

OSS

Ole Christian Moen
915 58 730
ocmoen@hotmail.com
Lagliste OSS

GM Jon Ludvig Hammer
GM Simen Agdestein
GM Jan Gustafsson GER
GM Emanuel Berg SWE
GM Leif Erlend Johannessen
GM Einar Gausel
IM Nicolai Getz
IM Lars Oskar Hauge
IM Sebastian Mihajlov
GM Leif Øgaard
IM Andreas Moen
IM Timofey Galinsky UKR
Mats Persson SWE
FM Roar Elseth
FM Daniel Kovachev
FM Ward AL-Tarbosh SYR
Ørnulf Stubberud
WGM Olga Dolchikova
FM Ole Chr. Moen
Evgeny Kulikov

SK 1911

Torbjørn R Hansen
993 79 555
torbjorn.r.hansen@gmail.com
Lagliste SK 1911

GM Rustam Kasimdzhanov, UZB
IM Frode Elsness
GM Frode Olav Olsen Urkedal
IM Grzegorz Nasuta, POL
IM Joachim Birger Nilsen
GM Torbjørn Ringdal Hansen
IM Torstein Bae
FM Eivind Olav Risting
CM Odd Martin Guttulsrud
FM Lucas Ranaldi
FM Kristian Trygstad
Anders Gjerdrum Hagen
WIM Silje Bjerke
Kenneth Gvein
Jens Hjorth Kjølberg
Victor Hansen
Marianne Wold Haug
Aleksander Lindbøl
Tor Botheim
Noam Vitenberg

Stavanger

Joar G Pettersen
454 55 650
joargp@gmail.com
Lagliste Stavanger

GM Magnus Carlsen
FM Lasse Østebø Løvik
FM Drazen Dragicevic SWE
IM Erik Fossan
FM Petter Fossan
Levi Andre Tallaksen
FM Johannes Kvisla
FM Terje Johansen
Jon Kristian Haarr
Håkon Strand
Kristoffer Madland
Erlend Kyrkjebø
Abyl Kizatbay
Ilia Kakushadze GRE
Nicolas Varley
Joar Pettersen
Fredrik Beer Jacobsen
Andreas Fossan
Hanna B Kyrkjebø
Benjamin Fossan

Vålerenga SK

Dag Danielsen
930 63 636
dd3645@gmail.com
Lagliste Vålerenga

GM Markus Ragger AUT
GM Marin Bosiocic CRO
GM Borki Predojevic BIH
GM Evgeny Romanov RUS
GM Aryan Tari
GM Kjetil A Lie
IM Johan Sebastian Christiansen
IM Kristian Stivik Holm
FM Tor Fredrik Kaasen
IM Magne Sagafos
FM Brede Kvisvik
Bertil Svendsen
Odin Blikra Vea
Øistein Bøyum Fossum
Gudmund Stenersen
Askild Bryn
Magnus Danielsen
Arne Danielsen
Raoul Abrahamsson
Sara Næss

Hver spillehelg skal lagoppstilling (6 spillere) for hver av kampene leveres turneringsleder senest 26 timer før start av helgens første runde. NSF publiserer lagoppstillingene senest 24 timer før start av 1. runde.

Betenkningstiden for Eliteserien er 90 minutter på 40 trekk, ½ time på resten av partiet pluss 30 sekunder tilleggstid fra første trekk.