Styrer og utvalg Norges Sjakkforbund (NSF)

Valgt av Kongressen

Mandat/instruks

Informasjon

Sentralstyret NSFs lover § 6 Referater
Reglementsutvalget NSFs lover § 18 og dommerreglementet
Valgkomiteen NSFs lover § 9
Revisorer NSFs lover § 10

Utnevnt av Sentralstyret

Delegater til internasjonale organ mandat
Turneringsutvalget
ELO-komiteen instruks
Seniorutvalget mandat
Arkivutvalget
Toppsjakkrådet (og tilliggende utvalg) Mandat og retningslinjer for uttak

Sentralstyret 2018/2019 – referater

President Morten L Madsen, Sotra SK 930 27 629 morten@sjakk.no
Visepresident Per Kristian Hansen, SK Kampen 48189024 krepper@gmail.com
Kasserer Otto Milvang, Nordstrand SK 920 49 101 sjakk@milvang.no
Turneringssjef Henrik Sjøl, Akademisk SK 970 35 947 henriksjol@gmail.com
Styremedlem Anniken Vestby, Tromsø SK 976 85 164 annikenvestby@yahoo.no
Styremedlem Frode Antonsen, Risør SK 90171889 frode.antonsen@betonmast.no
Styremedlem Aud Norunn Strand, Modum SK 91511049 audnorun@online.no
Styremedlem Paul Fuglestein, Sevland SK 48004834 paul@asvo-etne.no
Leder USF Eyvind Larre, OSS 95124634 eyvind.larre@gmail.com

Reglementsutvalget (RU) dommerreglement

Leder Hans Olav Lahlum, Akademisk SK hansolahlum@gmail.com
Medlemmer Øyvind Bentsen, Sarpsborg SK oyvind.bentsen@rakkestad.kommune.no
Tom Eriksen, Sotra SK tom.georg.eriksen@gmail.com
Varamedlemmer 1. Inge S Skrondal, Akademisk SK inge.skrondal@gmail.com
2. Øyvind Pedersen, Tromsø oyvind@pedersen.name 

Valgkomite

Leder Erling Skjelstad, Trondheim SF erlingskjelstad@me.com
Medlemmer Ida Landsverk, SK Stjernen ilandsverk@gmail.com
Arnt Esbensen, Vadsø Sk arnte@online.no

Revisorer

Bjørn Nytrø, Vålerenga SK 934 52 095 bjorn.nytro@gmail.com
Per Otto Thinn Solheim, Florø SK 920 24 798 per.solheim@bravida.no
Vararevisor for BN Jørgen Bjelke, Asker 915 15 685  jorgen@jbpapir.com
Vararevisor for POTS Svein Jonny Albrigtsen, Longyearbyen 415 07 797 svealbri@online.no

Delegater

FÉDÉRATION INTERNATIONALE DES ÉCHECS (FIDE) Morten L Madsen
EUROPEAN CHESS UNION (ECU) Morten L Madsen
NORDISK SJAKKFORBUND Generalsekretær Geir Nesheim
NSFs President Morten L Madsen

Turneringsutvalget (TU) – mandat

Leder Henrik Sjøl, Akademisk SK 970 35 947 henriksjol@gmail.com
Medlemmer Øistein Yggeseth, Asker SK 66 79 68 39 oistein.yggeseth@online.no
Tom Eriksen, Sotra SK tom.georg.eriksen@gmail.com
Magnus Aanstad, Narvik SK 994 12 785 magnus.k.aanstad@gmail.com
Tore Løvaas, Trondheim SF Tore.Lovaas@phys.ntnu.no
Geir Nesheim, Generalsekretær 22 15 12 41 nsf@sjakk.no

Utvalg for Seniorsjakk – mandat

Leder Erland Henrichsen, Porsgrunn SK ehenrich@online.no
Medlemmer Thor Geir Harestad, Randaberg SK tho-g-h@online.no
Aleks Semakoff, Oslo SS aleks.s@online.no

Arkivutvalget

Leder Gustav Gudbrandsen, Akademisk SK 92 43 54 64 gustavgudbrandsen@gmail.com
Medlemmer Johs R. Kjeken, SK 1911 jrkjeken@online.no
Aage Mella, Strømmen SK 63 83 82 12 aage.mella@gmail.com
Øistein Yggeseth, Asker SK 66 79 68 39 oistein.yggeseth@online.no
Øystein Brekke, Modum SK 911 89 190 oystein@sjakkbutikken.no

Toppsjakkutvalget

–  retningslinjer for uttak 

President NSF Morten L Madsen, Sotra SK mlm@sos-barnebyer.no
Leder USF Eyvind Larre, OSS eyvind.larre@gmail.com
Medlemmer WIM Ellen Hagesæther, Akademisk
FM Lasse Løvik, Bergens SK
GM Simen Agdestein, OSS
Sekretær Geir Nesheim, Generalsekretær  22 15 12 41  nsf@sjakk.no

Uttak åpen- og dameklasse:

 Leder WIM Ellen Hagesæther, Akademisk SK
FM Brede Alex. Kvisvik, Vålerenga SK
IM Geir Sune Tallaksen Østmoe, SOSS

Tillitsvalgte:

Åpen klasse GM Torbjørn Ringdal Hansen, SK Stjernen
Dameklasse WIM Sheila Barth Sahl, SK Stjernen