Styrer og utvalg Norges Sjakkforbund (NSF)

Valgt av Kongressen

Mandat/instruks

Informasjon

Sentralstyret NSFs lover § 6 Referater
Reglementsutvalget NSFs lover § 18 og dommerreglementet
Valgkomiteen NSFs lover § 9
Revisorer NSFs lover § 10

Utnevnt av Sentralstyret

Delegater til internasjonale organ mandat
Turneringsutvalget
ELO-komiteen instruks
Seniorutvalget mandat
Arkivutvalget
Toppsjakkrådet (og tilliggende utvalg) Mandat og retningslinjer for uttak

Sentralstyret 2017/2018 – referater

President Morten L Madsen, Sotra SK 930 27 629 mlm@sos-barnebyer.no
Visepresident Vibeke Ekeland Grønn, OSS 481 31 131 vibekesjakk@outlook.com
Kasserer Otto Milvang, Nordstrand SK 920 49 101 sjakk@milvang.no
Turneringssjef Henrik Sjøl, Akademisk SK 970 35 947 henriksjol@gmail.com
Styremedlem Bård Vegar Solhjell, NSF 930 05 259 bard-vegar.solhjell@stortinget.no
Styremedlem Ida Landsverk, OSS 412 94 961 ilandsverk@gmail.com
Styremedlem Vilde Bjerke, Lillesand SK 992 21 663 vi-bje@online.no
Styremedlem Morten Johnsen, Tromsø SK 938 43 642 mortenjohnsen10@hotmail.com
Leder USF Johannes L Kvisla, Stavanger SK 917 38 080 johanneskvisla@gmail.com

Reglementsutvalget (RU) dommerreglement

Leder Hans Olav Lahlum, Akademisk SK hansolahlum@gmail.com
Medlemmer Øyvind Bentsen, Sarpsborg SK oyvind.bentsen@rakkestad.kommune.no
Tom Eriksen, Sotra SK tom.georg.eriksen@gmail.com
Varamedlemmer 1. Trond Romsdal, Tromsø SK trond.romsdal@gmail.com
2. Inge S Skrondal, Akademisk SK inge.skrondal@gmail.com

Valgkomite

Leder Arne Danielsen, Vålerenga SK arnedan@online.no
Medlemmer Anniken Vestby, Tromsø SK annikenvestby@yahoo.no
Jøran Aulin-Jansson, Asker SK

Revisorer

Bjørn Nytrø, Vålerenga SK 934 52 095 bjorn.nytro@gmail.com
Per Otto Thinn Solheim, Florø SK 920 24 798 per.solheim@bravida.no
Vararevisor for BN Svein-Erik Bakken, Follo SF 915 95 053 sveinerik.bakken@hotmail.no
Vararevisor for POTS Svein Jonny Albrigtsen, Longyearbyen 415 07 797 svealbri@online.no

Delegater

FÉDÉRATION INTERNATIONALE DES ÉCHECS (FIDE) Morten L Madsen
EUROPEAN CHESS UNION (ECU) Morten L Madsen
NORDISK SJAKKFORBUND Generalsekretær Geir Nesheim
NSFs President Morten L Madsen

Turneringsutvalget (TU) – mandat

Leder Henrik Sjøl, Akademisk SK 970 35 947 henriksjol@gmail.com
Medlemmer Øistein Yggeseth, Asker SK 66 79 68 39 oistein.yggeseth@online.no
Tom Eriksen, Sotra SK tom.georg.eriksen@gmail.com
Magnus Aanstad, Narvik SK 994 12 785 magnus.k.aanstad@gmail.com
Tore Løvaas, Trondheim SF Tore.Lovaas@phys.ntnu.no
Geir Nesheim, Generalsekretær 22 15 12 41 nsf@sjakk.no

ELO-komiteen – instruks

Leder og FIDE-kontakt Øistein Yggeseth, Asker SK 66 79 68 39 oistein.yggeseth@online.no
Sekretær Rune Djurhuus, Nordstrand SK runesjakk@operamail.com
Medlem Johs. R. Kjeken, SK 1911 22 46 12 06 jrkjeken@online.no

Utvalg for Seniorsjakk – mandat

Leder Erland Henrichsen, Porsgrunn SK ehenrich@online.no
Medlemmer Thor Geir Harestad, Randaberg SK tho-g-h@online.no
Stein Sollid, OSS stein.sollid@hotmail.no
Bjørn Berg Johansen, Fredriksstad SS post@sjakk.net

Arkivutvalget

Leder Gustav Gudbrandsen, Akademisk SK 92 43 54 64 gustavgudbrandsen@gmail.com
Medlemmer Johs R. Kjeken, SK 1911 jrkjeken@online.no
Aage Mella, Strømmen SK 63 83 82 12 aage.mella@gmail.com
Øistein Yggeseth, Asker SK 66 79 68 39 oistein.yggeseth@online.no
Øystein Brekke, Modum SK 911 89 190 oystein@sjakkbutikken.no

Toppsjakkrådet

–  retningslinjer for uttak 

President Morten L Madsen, Sotra SK mlm@sos-barnebyer.no
Leder USF Johannes Luangtep Kvisla, Stavanger SK  johanneskvisla@gmail.com
Medlemmer Ole Chr Moen, OSS
Petter Fossan, Stavanger SK
Rune Djurhuus, Nordstrand SK
Olga Dolzhikova, OSS
Atle Grønn, OSS
Geir Nesheim, Generalsekretær  22 15 12 41  nsf@sjakk.no

Toppsjakkutvalget:

Leder WIM Ellen Hagesæther, Akademisk SK (leder, uttak åpen klasse)
IM Nicolai Getz, OSS (leder, uttak dameklasse)
FM Lasse Løvik, Stavanger SK
GM Simen Agdestein, OSS
Sekretær Geir Nesheim

Uttak åpen klasse:

 Leder WIM Ellen Hagesæther, Akademisk SK
FM Brede Alex. Kvisvik, Vålerenga SK
IM Geir Sune Tallaksen Østmoe, Asker

Uttak dameklasse:

Leder IM Nicolai Getz, OSS
Elise Forså, Tromsø SK
Ida Landsverk, OSS

Tillitsvalgte:

Åpen klasse GM Torbjørn Ringdal Hansen, SK 1911
Dameklasse WIM Sheila Barth Sahl, Black Knights