Styrer og utvalg

Valgt av Kongressen

Utnevnt av Sentralstyret

Sentralstyret Delegater til internasjonale organ
Turneringsutvalget
Reglementsutvalget ELO-komiteen
Valgkomiteen Seniorutvalget
Revisorer Arkivutvalget
Toppsjakkrådet (og tilliggende utvalg)

Sentralstyret – referater

President Morten L Madsen, Sotra SK  930 27 629 mlm@sos-barnebyer.no
Visepresident Vibeke Ekeland Grønn, OSS  481 31 131 vibekesjakk@outlook.com
Kasserer Otto Milvang, Nordstrand SK 920 49 101 sjakk@milvang.no
Turneringssjef Henrik Sjøl, Akademisk SK  970 35 947 henriksjol@gmail.com
Styremedlem Bård Vegar Solhjell, NSF  930 05 259  bard-vegar.solhjell@stortinget.no
Styremedlem Ellen Øen Carlsen, OSS  936 36 947  ellenoec@gmail.com
Styremedlem Vilde Bjerke, Lillesand SK  992 21 663  vi-bje@online.no
Styremedlem Steinar Leite, Modum SK  915 24 944  stlei@online.no
Leder USF Johannes L Kvisla, SK 1911  917 38 080  johanneskvisla@gmail.com

Reglementsutvalget (RU) – dommerreglement

Leder Hans Olav Lahlum, Akademisk Sk hansolahlum@gmail.com
Medlemmer Eirik Gullaksen, Bergens SK Eirik.Gullaksen@bergen.online.no
Øyvind Bentsen, Sarpsborg SK Oyvind.Bentsen@rakkestad.kommune.no
Varamedlemmer 1. Trond Romsdal, Tromsø SK trond.romsdal@gmail.com
2. Inge S Skrondal, Akademisk inge.skrondal@gmail.com

Valgkomite

Leder Arne Danielsen, Vålerenga SK arnedan@online.no
Medlemmer Anniken Vestby, Tromsø SK annikenvestby@yahoo.no
Jøran Aulin-Jansson, Asker SK

Revisorer

Trond Gabrielsen, Bergens SK Trond.Gabrielsen@gmail.com
 Åsmund Hammerstad, Asker SK asmund.hammerstad@gmail.com
Vararevisor for TG Svein-Erik Bakken, Follo SF 915 95 053 sveinerik.bakken@hotmail.no
Vararevisor for ÅH Bjørn Lerstad, Drammens SK bjlersta@online.no

Delegater

FÉDÉRATION INTERNATIONALE DES ÉCHECS (FIDE) Morten L Madsen
EUROPEAN CHESS UNION (ECU) Morten L Madsen
NORDISK SJAKKFORBUND Generalsekretær Geir Nesheim
NSFs President Morten L Madsen

Turneringsutvalget (TU) – mandat

Leder Henrik Sjøl, Akademisk SK 970 35 947 henriksjol@gmail.com
Medlemmer Øistein Yggeseth, Asker SK 66 79 68 39 oistein.yggeseth@online.no
Tom Eriksen, Sotra SK tom.georg.eriksen@gmail.com
Magnus Aanstad, Narvik SK 994 12 785 magnus.k.aanstad@gmail.com
Tore Løvaas, Trondheim SF Tore.Lovaas@phys.ntnu.no
Geir Nesheim, Generalsekretær 22 15 12 41 nsf@sjakk.no

ELO-komiteen – instruks

Leder og FIDE-kontakt Øistein Yggeseth, Asker SK 66 79 68 39 oistein.yggeseth@online.no
Sekretær Rune Djurhuus, Nordstrand SK runesjakk@operamail.com
Medlem Johs. R. Kjeken, SK 1911 22 46 12 06 jrkjeken@online.no

Utvalg for Seniorsjakk – mandat

Leder Erland Henrichsen, Porsgrunn SK ehenrich@online.no
Medlemmer Thor Geir Harestad, Randaberg SK tho-g-h@online.no
Stein Sollid, OSS stein.sollid@hotmail.no
Bjørn Berg Johansen, Fredriksstad SS post@sjakk.net

Arkivutvalget

Leder Gustav Gudbrandsen, Akademisk SK 92 43 54 64 gustavgudbrandsen@gmail.com
Medlemmer Johs R. Kjeken, SK 1911 jrkjeken@online.no
Aage Mella, Strømmen SK 63 83 82 12 aage.mella@gmail.com
Øistein Yggeseth, Asker SK 66 79 68 39 oistein.yggeseth@online.no
Øystein Brekke, Modum SK 911 89 190 oystein@sjakkbutikken.no

Toppsjakkrådet

–  retningslinjer for uttak 

President Morten L Madsen mlm@sos-barnebyer.no
Leder USF Johannes Luangtep Kvisla  johanneskvisla@gmail.com
Medlemmer Ole Chr Moen
Petter Fossan
Rune Djurhuus, Nordstrand
Olga Dolzhikova, OSS
Atle Grønn, OSS
Geir Nesheim, Generalsekretær  22 15 12 41  nsf@sjakk.no

Toppsjakkutvalget:

Leder IM Atle Grønn, OSS
GM Torbjørn R. Hansen, SK 1911
FM Lasse Løvik, Stavanger
GM Simen Agdestein, OSS
Sekretær Geir Nesheim

Uttak åpen klasse:

WIM Ellen Hagesæther, Akademisk
FM Brede Alex. Kvisvik, Vålerenga
IM Geir Sune Tallaksen Østmoe, Asker

Uttak dameklasse:

Leder GM Torbjørn R. Hansen, SK 1911
Ellen Øen Carlsen, OSS
IM Nicolai Getz, OSS