Norges Grand Prix 2016 – 2017

Topp 5 i hver klasse etter 86 turneringer.

Oppdatert 24. mai 2017 etter
Nordstrand GP Langsjakk
Rallarsjakken
Sandnes hurtigsjakk NGP april
Orkdal NGP 
Gjøvik Grand Prix 05-07.05
NTG eye q Hurtig-GP mai 13.05

Det gjenstår 18 turneringer i sesongen 2016-17.

NGP (86 turneringer):  (resultater i Sprint NGP lenger ned på siden)

Klasse Mester
1 Vegar Koi Gandrud Hønefoss 1418
2 Johannes Luangtep Kvisla 1911 1382
3 Sondre Merkesvik Bergens 1364
4 Johan-Sebastian Christiansen Vålerenga 1359
5 Johannes Haug Nordstrand 1312
Klasse 1
1 Mads Vestby-Ellingsen Tromsø 1504
2 Isak Sjøberg Nordstrand 1450
3 Sigurd Kjelsbøl Huse Nordstrand 1354
4 Aleksander Lindbøl 1911 1320
5 Thomas Nyland Kristiansund 1316
Klasse 2
1 Mathias Nesheim OSS 1343
2 Shazil Shehzad Sandnes 1304
3 Svein Dale 1911 1274
4 Steinar Leite Modum 1203
5 Andreas Sebastian Porsgrunn 1200
Klasse 3
1 Andreas Tenold Nordstrand 1369
2 Morten Rolstad OSS 1133
3 Elham Abdrlauf OSS 1126
4 Jonas August Bernstein Stjernen 1049
5 Kazim Yilmaz Modum 1024
Klasse 4
1 Helge F Pedersen 1911 1204
2 Linnea Larre OSS 1159
3 Vebjørn Maanum Leonhardsen Bærum 1129
4 Alexander Øye-Strømberg Hell 1105
5 Jonas August Bernstein Stjernen 1091
Klasse 5
1 Linnea Larre OSS 1278
2 Niklas Unneland Aalesunds 1097
3 Ask Amundsen Strømmen 1087
4 Kristoffer Wang Strømhaug Hell 1024
5 Amelia Nordquelle Nordstrand 1012

 

Sprint NGP (54 turneringer):

Klasse Mester (sprint)
1 Jon Ludvig Hammer OSS 1542
2 Lars Oskar Hauge OSS 1462
3 Johan-Sebastian Christiansen Vålerenga 1437
4 Aryan Tari Vålerenga 1428
5 Erik Fossan Stavanger 1331
Klasse 1 (sprint)
1 Isak Sjøberg Nordstrand 1401
2 Cornelius Kvendseth Nordstrand 1366
3 Aleksander Lindbøl 1911 1330
4 Elham Abdrlauf OSS 1302
5 Per Omtvedt Stjernen 1244
Klasse 2 (sprint)
1 Elham Abdrlauf OSS 1526
2 Svein Dale 1911 1385
3 Odd Ristesund Kampen 1328
4 Andreas Tenold Nordstrand 1167
5 Carl Christian Aarnes Nordstrand 1160
Klasse 3 (sprint)
1 Elham Abdrlauf OSS 1500
2 Odd Ristesund Kampen 1366
3 Andreas Tenold Nordstrand 1271
4 Driton Jashari Sarpsborg 1230
5 Kazim Yilmaz Modum 1221
Klasse 4 (sprint)
1 Axel Tunsjø OSS 1200
2 Alexander Øye-Strømberg Hell 1182
3 Jonas W Strømsodd Trondheim 1180
4 David Luangtep Vangen 1911 1169
5 Vebjørn Maanum Leonhardsen Bærum 1156
Klasse 5 (sprint)
1 William Alexander Olsen Bærum 1330
2 Alex Flåtrud Asker 1271
3 Axel Tunsjø OSS 1254
4 Elias Hestvik Bærum 1218
5 Hy Chang Vo Bærum 1185