Turneringer NGP 2017-2018

# Turnering (+lenke til resultat) Kat. #delt Vinner NGP Arr.
1 Bergen Sommer NGP 2017 (28-30/7-17) St 60 Maxim Turov, RUS # Sotra
2 Åpent Hordalandsmesterskap i lynsjakk NGP 2017 (31/7-17) Lyn 56 Maxim Turov, RUS # Sotra
3 Åpent Hordalandsmesterskap i hurtigsjakk NGP 2017 (1/8-17) Hu 63 Maxim Turov, RUS # Sotra
4 Tromsosjakken NGP 2017 (18-20/8-17) St 42 Mads Vestby-Ellingsen, Tromsø # Tromsø
5 Nordstrand GP Hurtigsjakk 2017 (19/8-17) Hu 132 Jon L. Hammer, OSS # Nordstrand
6 Stjernens jackpotlyn NGP 6 (20/8-17) Lyn 57 Jon L. Hammer, OSS # Stjernen
7 NTG eye q GP august (26/8-17) Hu 56 Erlend Mikalsen,Alta
Timofey Galinsky, OSS
Elham Abdrlauf, OSS
Jon L. Hammer, OSS
# NTG
8 Blixtfeiden NGP (27/8-17) Lyn 24 Trygve Dahl, Hell # Trondheim
9 Kragerø GP (1-3/9-17) St 71 Anders Hobber, Akademisk # Kragerø
10 FDVhuset Blåbyen Grand Prix
(1-3/9-17)
St 53 Leif E. Johannessen, OSS # Sortland
11 Moss Maratonlyn (2/9-17) Lyn 60 Jon L. Hammer, OSS # Moss
12 Kragerø GP Lyn 2017 (2/9-17) Lyn 32 Sondre Merkesvik, Bergens # Kragerø
13 Gardermoen Radisson Blu GP (15-17/9) St 57 Erlend Kyrkjebø, Stavanger # Eidsvoll
14 Fredrikstad jubileum (16/9-17) Hu 53 Francisco Silva Gonzales, Moss # Fredriksstad
15 NTG eye Q september (23/9-17) Hu 66 Johannes Haug, Nordstrand # NTG
16 Kretsdommerkurs lyn (23/9-17) Lyn 9 Joachim Berg-Jensen, Trondheim # SMPOAÅ
17 Åpentbuskerudmesterskap i lynsjakk (24/9) Lyn 38 Johannes Haug, Nordstrand # Konnerud
18 Finn Chess Int (29/9-1/10) St 72 Valentina Gunina, RUS # Harstad
19 Hønefoss GP (13-15/10) St 35 Joachim Solberg, Sarpsborg # Hønefoss
20 Stavanger open (11-15/10) St 134 Giga Quparadze, GEO # Stavanger
21 Bronstein Cup (28/10) Hu 50 Eirik T Gullaksen, Bergens # Sotra
22 Lillehammer lyn GP (28/10) Lyn 18 Kristian Stuvik Holm, Vålerenga # Lillehammer
23 Lillehammer GP (27-29/10) St 39 Kristian Stuvik Holm, Vålerenga # Lillehammer
24 Knut Brokstads Minneturnering (27-29/10) St 53 Ferenc Szekely, Hell # Trondheim SF
25 Sandefjord GP (27-29/10) St 88 Lars Even Andersen, BlackKnights # Caissa
26 Bodø 110 år (17-19/11) St 44 Joachim Solberg, Sarpsborg # Bodø
27 Bergen Grand Prix (17-19/11) St 58 Kjetil Stokke, Bergens # Bergens
28 PoB Konnerud NGP (18-19/11) St 34 Vegar K. Gandrud, Hønefoss # Konnerud
29 NTG eye Q november (25/11) Hu 53 Tor F. Kaasen, Vålerenga # NTG
30 Nesten advent (24-26/11) St 32 Bengt Arne Mikalsen, Alta # Alta
31 Jæren GP Hurtig (26/11) Hu 67 Hrannar Baldrusson, Sandnes # Jæren SK
32 Stjernens Jackpotlyn (26/11) Lyn 57 Simen Agdestein, OSS # Stjernen
33 Den store griseturneringen (6/12) Lyn 16 Joachim Berg-Jensen, Trondheim # SMPOAÅ
34 OSS desember GP (8-10/12) St. 56 Sigurd Kjelsbøl Huse, Nordstrand # OSS
35 Sjakk1.no Torsdagslyn (14/12) Lyn 22 Jon L. Hammer, OSS # Bærum
36 NTG eye Q desember (16/12) Hu 56 Jon L. Hammer, OSS # NTG
37 Stjernens Jackpotlyn Åpent Oslomesterskap i lynsjakk (17/12) Lyn 69 Jon L. Hammer, OSS # Stjernen
38 SMPOAÅs romjulsmaraton (26/12) Lyn 8 Kjell Næssvold, Orkdal # SMPOAÅ
39 Frostating julelyn (29/12) Lyn 19 Kjell A. Lilleløkken, Levanger # Levanger
40 Det åpne NM i lynsjakk (5/1) Lyn # Konnerud
41 Det åpne NM i hurtigsjakk (6-7/1) Hu # Konnerud
42 Grefsenkollen Sjakkfestival (21/1) Hu # 1911
43 Stjernens jackpotlyn IX (28/1) Lyn # Stjernen
44 #
45 #
46 #
47 #
48 #
49 #
50 #
…… ………………………………………………. ….. ……. ………………………….. ………….
14 lyn, 9 hurtig, 16 standard (per 1/1) 1395