Nordisk mesterskap for ungdom 2017

usfHelgen 17. til 19. februar spilles Nordisk mesterskap for ungdom i Drammen.

Nordisk mesterskap spilles med utøvere fra Sverige, Danmark, Finland, Island, Færøyene og Norge. Hvert land stiller med 2 spillere i hver klasse.

For Norges del fungerte NM for ungdom i Trondheim som direkte uttak, dermed stiller følgende for Norge:

A (født 97-99): Martin Saltvedt, Alseit Kizatbay
B (født 00-01): Sondre Merkesvik, Johannes Haug
C (født 02-03): Andreas G Tryggestad, Mads Vestby-Ellingsen
D (født 04-05): David Nesse, Jens E Ingebretsen
E (født 06 og seinere): Shazil Shehzad, Torbjørn Valvåg

Konnerud arrangerer turneringen i samarbeid med USF. Mer informasjon og direktesendte partier vil finnes på nettsiden til arrangementet ungdom2017.nordisksjakk.no

Resultater vil finnes fortløpende på TurneringsService

Her er komplette deltakerlister:

Gruppe A (født 1997-1999)

FM Hogni Egilstoft Nielsen 2324
FM Mikkel Manosri Jacobsen 2300
FM Dagur Ragnarsson 2276
Viktor Nielsen 2232
FM Oliver Johannesson 2224
Timo Syvalahti 2149
Axel Berglind 2130
Joakim Morling 2079
Martin Saltvedt Stavanger 2056
Silas Eydsteinsson 2014
Alseit Kizatbay Stavanger 1948
Pavel Khanov 1891

Gruppe B (født 2000-2001)

FM Johannes Haug Nordstrand 2311
FM Sondre Merkesvik Bergens 2258
Hilmir Freyr Heimisson 2192
Bardur Orn Birkisson 2175
Valo Hallman 2142
Sophus Mechlenburg Moller 2115
Joakim Nilsson 2014
WCM Anastasia Nazarova 1998
Andy Fang 1846
Ellen Fredericia Nilssen 1834
Janus Skaale 1696
Kaj Olsen 1513

Gruppe C (født 2002-2003)

FM Vignir Vatnar Stefansson 2384
FM Toivo Keinanen 2317
Andreas G Tryggestad Nordstrand 2316
Santiago Grueso Cordoba 2168
Nicolai Kistrup 2066
Mads Vestby-Ellingsen Tromsø 1981
Gabriel Nguyen 1968
Nansy Davidsdottir 1897
Adesh Easan 1861
Leif Reinert Fjallheim 1695
Hanna Laihonen 1509
Suni I Horni Nielsen 1152

Gruppe D (født 2004-2005)

Jens E Ingebretsen Holmestrand 1988
Philip Sandberg 1951
Oskar Vikingur Davidsson 1840
David Nesse Sandnes 1747
Nienke van den Brink 1743
Oliver Wartiovaara 1684
Oscar Koch-Muller 1644
Robert Luu 1629
Christopher Jernberg 1616
Elias Keso 1362
Jon I Horni Nielsen 1330
Benjamin Reinert Fjallheim 1289

Gruppe E (født 2006 og senere)

Edvin Trost 1843
Shazil Shehzad Sandnes 1761
Hugo Wernberg 1669
Stefan Orri Davidsson 1562
Torbjørn Valvåg Tromsø 1522
Luitjen Akselsson Apol 1497
Anton Sinitsyn 1488
Volter Aapola 1442
Marius Boss Sorensen 1409
Gunnar Erik Gudmundsson 1148
Adam Stanczyk Christensen 0
Elias Petersen 0