7 nye norgesmestre i helga

De 6 beste i klasse C til klasse G. Foto: Anniken Vestby /SjakkTromsø

Med 298 deltakere ble årets NM for  barn og ungdom som vanlig en av årets største sjakkturneringer.

Turneringen ble spilt på Scandic Sørlandet hotell i Kristiansand. I tillegg til å kåre norgesmester i 7 klasser, er også turneringen kvalifiserende til nordisk mesterskap for ungdom 2018. De to beste i klassene A (max 19 år), B, C, D og F. blir invitert til neste års nordisk, som skal spilles i Finland.

De nye norgesmesterne er:
FM Erlend Mikalsen
(Alta SKU) 17-26 år
Mads Vestby-Ellingsen (Tromsø SKU) 15-16 år
Jens Evang Ingebretsen (OSSU) 13-14 år
Shazhil Khan Shehzad (Smeaheia SS) 12 år
Gunnar Brandshaug Dale (Bærum SSU) 11 år
Aksel Bu Kvaløy (Stavanger SKU) 10 år,
Lykke-Merlot Hellisen (Caissas ungdom) 9 år og yngre.

Ungdommens Sjakkforbund gratulerer norgesmesterne med tittel og arrangøren med et godt gjennomført arrangement. Arrangøren av neste års NM for ungdom blir offentliggjort i løpet av denne uka.

Resultater:

Gruppe A (26 år og yngre)

1
FM Erlend Mikalsen Alta Sku
5.5
2
FM Johannes Haug Nordstrand Sku
5.0
3
Erlend Kyrkjebø Stavanger Sku
4.0
4
Sara Næss Stavanger Sku
4.0
5
FM Lucas Ranaldi 1911U
4.0

Gruppe B (16 år og yngre – 34 spillere):

1
Mads Vestby-Ellingsen Tromsø Sku
5.0
2
Gunnar Lund Tromsø Sku
5.0
3
FM Andreas G Tryggestad Nordstrand Sku
5.0
4
Sigurd Kjelsbøl Huse Nordstrand Sku
4.5
5
André Nielsen Alta Sjakklubb Ungdom
4.5

Gruppe C (14 år og yngre – 61 spillere):

1
Jens Evang Ingebretsen OSSU
6.5
2
Isak Sjøberg Nordstrand Sku
6.0
3
Noam Aviv Vitenberg 1911U
6.0
4
Tobias L. Nilsen Moss Sku
5.5
5
Elias Hulleberg Sidali OSSU
5.5

Gruppe D (12 år og yngre – 51 spillere)

1
Shazil Khan Shehzad Smeaheia SS
5.5
2
Mathias Unneland Aalesunds Slu
5.5
3
Mathias L Schouten Tromsø Sku
5.5
4
Alexander Øye-Strømberg Rosenborg Sjakklubb
5.5
5
David Luangtep Vangen 1911U
5.0

Gruppe E (11 år og yngre – 30 spillere)

1
Gunnar Brandshaug Dale Bærum Ssu
6.0
2
Torbjørn Valvåg Tromsø Sku
6.0
3
Livia Lindstad Nordstrand Sku
5.0
4
Amadeus Hestvik Evenshaug Bærum Ssu
5.0
5
Eivind Grunt Kreken Nordstrand Sku
5.0

Gruppe F (10 år og yngre – 31 spillere)

1
Aksel Bu Kvaløy Stavanger Sku
6.5
2
Axel Tunsjø OSSU
6.5
3
Olav Trannum Kristiansand Sku
5.0
4
Timian Martinius M Solaas Nordstrand Sku
5.0
5
Sergey Eliseev Smeaheia SS
5.0

Gruppe G (9 år og yngre – 69 spillere)

1
Lykke-Merlot Helliesen Caissa ungdom
6.5
2
Kristoffer Wang Strømhaug Rosenborg Sjakklubb
6.0
3
Isak Brattgjerd OSSU
6.0
4
William Alexander Olsen Bærum Ssu
5.5
5
Arjun Cithu Vijay Stavanger Sku
5.5

De norske spillerne i Nordisk mesterskap 2018 i Finland blir da

Lenker: